Käytössä 11 helmikuu 2014 talviolympialaisten on kuudes päivä kilpailun.
Aika UTC + 4 ( Sotši ) | |
sininen | Seremonia |
neutraali | Testata |
kulta- | Lopullinen |
oranssi | Pieni finaali |
vaaleanpunainen | Lykätty |
Harmaa | Peruutettu |
Miehet | |
Hyvät | |
Sekoitettu | |
Pari | |
Ajoittaa | kuri Specialty |
Vaihe | Tulokset | Viitteet | ||
---|---|---|---|---|---|---|
09:00 | Curling | Alustava vaihe 2 toinen istunto |
7-6 | - | ||
09:00 | Curling | Alustava vaihe 2 toinen istunto |
3-9 | - | ||
09:00 | Curling | Alustava vaihe 2 toinen istunto |
9-7 | - | ||
09:00 | Curling | Alustava vaihe 2 toinen istunto |
12-7 | - | ||
10:00 |
Freestyle-hiihto Slopestyle |
Pätevyys | - | - | ||
13:00 |
Freestyle-hiihto Slopestyle |
Lopullinen |
Dara Howell Devin Logan Kim Lamarre |
- | ||
14:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
6-7 | - | ||
14:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
4-9 | - | ||
14:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
7-6 | - | ||
14:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
9-8 | - | ||
14:00 | Jääkiekko | Alkuerä B-ryhmä - ottelu 7 |
0-4 | - | ||
14:00 |
Murtomaahiihto Sprint |
Lopullinen |
Ola Vigen Hattestad Teodor Peterson Emil Jönsson |
- | ||
14:00 |
Puoliputkinen lumilauta |
Pätevyys | - | - | ||
16:00 |
Murtomaahiihto Sprint |
Lopullinen |
Maiken Caspersen Falla Ingvild Flugstad Østberg Vesna Fabjan |
- | ||
16:45 |
Pikaluistelu 500 m |
Lopullinen |
Lee Sang-Hwa Olga Fatkulina Margot Boer |
- | ||
18:30 |
Yksittäinen reki - 3. ja 4. kierros |
Lopullinen |
Natalie Geisenberger Tatjana Huefner Erin Hamlin |
- | ||
19:00 |
Ampumahiihdon harjoittaminen (10 km) |
Lopullinen |
Darya Domracheva Tora Berger Teja Gregorin |
- | ||
19:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
12-3 | - | ||
19:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
6-8 | - | ||
19:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
3-8 | - | ||
19:00 | Curling | Alustava vaihe 3 e -istunto |
7-5 | - | ||
19:00 | Jääkiekko | Alkuerä B-ryhmä - ottelu 8 |
2-1 | - | ||
19:00 |
Taitoluistelu Lyhyt ohjelma |
Kilpailukierros | - | - | ||
19:00 |
Puoliputkinen lumilauta |
Välierät | - | - | ||
21:30 |
Mäkihyppy Normaali mäki (HS 105) |
Lopullinen |
Carina Vogt Daniela Iraschko-Stolz Coline Mattel |
- | ||
21:30 |
Puoliputkinen lumilauta |
Lopullinen |
Juri Podladtchikov Ayumu Hirano Taku Hiraoka |
- |
Sijoitus | Kansakunta | Kulta | Hopea | Pronssi | Kaikki yhteensä |
---|---|---|---|---|---|
1 | Norja | 2 | 2 | 0 | 4 |
2 | Saksa | 2 | 1 | 0 | 3 |
3 | Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 |
4 | sveitsiläinen | 1 | 0 | 0 | 1 |
- | Etelä-Korea | 1 | 0 | 0 | 1 |
- | Valko-Venäjä | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Ruotsi | 0 | 1 | 1 | 2 |
- | Japani | 0 | 1 | 1 | 2 |
- | Venäjä | 0 | 1 | 1 | 2 |
- | Yhdysvallat | 0 | 1 | 1 | 2 |
11 | Itävalta | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Slovenia | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Ranska | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Alankomaat | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kaikki yhteensä | 8 | 8 | 8 | 24 |