Urheilu | Jalkapallo |
---|---|
Järjestäjä (t) | URBSFA |
Muokkaaminen | 55 th |
Paikat) | Belgia |
Päivämäärä |
/ Syyskuu 2006 klo Toukokuu 2007 |
Osallistujat | 64 |
Pelatut ottelut | 4x240 ottelua |
Osallistujien tila | Amatööri |
Hierarkia | 4 th taso |
---|---|
Korkeampi taso | Division 3 2006-2007 |
Alempi taso | 9x 1 e maakunta |
Navigointi
Tämä sivu esittelee mestaruuskampanjan (D4) belgialaisen viisikymmentäviidennen painoksen .
Menettely pysyy samana kuin edellisillä kausilla: kunkin sarjan mestari ylennetään divisioonaan 3 . Kussakin sarjassa kauden voittajat (10 ottelua kussakin) tai joukkueet, jotka on luokiteltu suoraan mestarin alaisuuteen (jos mestari on voittanut yhden tai useamman jakson tai jos sama klubi voittaa useamman kuin yhden jakson) ovat päteviä kiertueen loppuun Ylennykset .
Joukkueet luokiteltu 13 th paikka eri alkuerissä täytyy pelata ”playoff huoltoa”. Kunkin sarjan kolme alinta sijoittuvat maakunnan sarjaan .
Osallistuvat klubit on jaoteltu neljään sarjaan maantieteellisten kriteerien mukaan. Konventti haluaa, että mahdollisuuksien mukaan samaan altaaseen kuuluu joukkueita kolmesta eri maakunnasta .
Neljällä ryhmällä on sama arvo nimestään riippumatta ( A , B , C tai D ). Sarjan mestari ylennetään suoraan divisioonaan 3 seuraavaksi kaudeksi.
Kummankin sarjan kolme viimeistä pudotetaan maakunnan divisioonaan 1 (P1) .
Kussakin sarjassa kilpailu on jaettu kolmeen jaksoon (jotka tunnetaan myös puhekielellä nimellä "erät") kymmenestä ottelusta. Jokainen jakso johtaa erilliseen luokitteluun. Kerho, joka päättyy ensimmäisenä jakson lopussa, nimetään "jaksovoittajaksi" ja sillä on suoraan pätevyys (mikäli se ei pääse hyppyasennossa tai pudotetaan lopulliseen yleisluokitukseen) kiipeämisen viimeiselle kierrokselle.
Sarjoittain kolme kauden mestaria pääsevät viimeiseen kierrokseen mahdollista nousua varten. Joissakin tapauksissa lopullinen YLEINEN nimeää pätevän (mestari klubin voitti yhdessä tai useammassa jaksossa, saman seuran on voittanut useita jaksoja, eli päättyy mestari 12 th sijaa loppupistelaskennassa).
Klubit, jotka on luokiteltu kolmetoista kussakin sarjassa, osallistuvat huoltohyppyihin.
Tähän painokseen osallistuu 64 klubia, sama määrä kuin edellisellä kaudella. Klubit on jaettu neljään 16 joukkueen sarjaan.
# | Sukunimi | Masto. | Kaupunki | Stadionit | Maakunnat | Promissa vuodesta | Yhteensä prom | Edellinen S. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vanneste Genootschap Oostende | 8837 | Ostend | Mispelplein | Fl. Occid. | 2005-2006 ( 2 nd ) | 2 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 2 nd , Serie |
2 | Union Royale Sportive du Centre | 213 | Säleikkö | Tivolista | Hainaut | 2001-2002 ( 6 e ) | 25 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 3 rd , Serie A |
3 | Koninklijke VC Sint-Eloois-Winkel Sport | 4408 | St-E-Winkel | Sportpark Terschueren | Fl. Occid. | 1999-2000 ( 8 e ) | 7 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 4 th , Serie |
4 | R. JS Heppignies-Lambusart-Fleurus | 9192 | Boussu | Robert Urbain | Hainaut | 2005-2006 ( 2 nd ) | 3 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 4 th , D- |
5 | Koninklijke Sportvereniging Diksmuide | 1972 | Dixmude | Pluimenista | Hainaut | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 3 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 6 th , A- |
6 | Urheilu Vereniging Wevelgem-City | 2997 | Wevelgem | - | Fl. Occid. | 2005-2006 ( 2 nd ) | 10 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 7 th , Serie |
7 | Koninklijke Racing Club Gent-Zeehaven | 11 | Gent | PGB-stadion | East Fl. | 2003-2004 ( 4 e ) | 24 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 8 : nnen , Serie |
8 | Koninklijke White Star Club Lauwe | 335 | Lauwe | Omer Dewitte | Fl. Occid. | 2002-2003 ( 5 th ) | 22 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 9 th , A- |
9 | Koninklijke Sport Vereniging Sottegem | 225 | Sottegem | Jules Matthijs | East Fl. | 2001-2002 ( 6 e ) | 21 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 10 th , A- |
10 | Koninklijke Football Club Evergem -keskus | 662 | Izegem | Het Lindeken | Itä-Fl. | 2005-2006 ( 2 nd ) | 12 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 11 th , A- |
11 | Koninklijke Sportvereniging Rumbeke | 5181 | Roeselare | - | Fl. Occid. | 2005-2006 ( 2 nd ) | 2 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 12 th , A- |
12 | Kuninkaallinen jalkapalloseura Houdinois | 704 | Säleikkö | Henri Rochefort | Hainaut | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 11 vuodenaikaa | Mestari P1 |
13 | Koninklijke FC Sporting Sint-Gillis Waas | 4385 | Saint-Gilles-Waes | Houtvoortstadion | Itä-Fl. | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 6 vuodenaikaa | Mestari P1 |
14 | Koninklijke Football Club Izegem | 395 | Izegem | KFC Izegemstadion | Länsi Fl. | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 25 vuodenaikaa | Mestari P1 |
15 | Koninklijke Sporting Club Wielsbeke | 6381 | Wielsbeke | Hernieuwenburg | Fl. Occid. | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 11 vuodenaikaa | Kautta TFI |
16 | Koninklijke-jalkapalloseura Eendracht Zele | 1046 | Innokas | Ter Elst | Itä-Fl. | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 8 vuodenaikaa | Kautta TFI |
# | Sukunimi | Masto. | Kaupunki | Stadionit | Maakunnat | Promissa vuodesta | Yhteensä prom | Edellinen S. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Koninklijke Rupel Boom -jalkapalloseura | 2138 | Puomi | kunnan puiston | Antwerpen | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 10 vuodenaikaa | D3 15 e , sarja A |
2 | Koninklijke Sport Vereniging Bornem | 342 | Bornem | Breeven Estate | Antwerpen | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 10 vuodenaikaa | D3 16 e , sarja A |
3 | VC Eendracht Aalst 2002 | 90 | Aalst | Peter Cornelis | East Fl. | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 2 vuodenaikaa | D3 14 e , sarja A. |
4 | Verbroedering Meldert | 8126 | Meldert | Van Den Steen-De Mey | East Fl. | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 7 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 2 nd , Sarja B |
5 | Koninklijke Berchem Sport 2004 | 28 | Antwerpen | Ludo-Coeck | Antwerpen | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 6 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 3 rd , B- |
6 | Royal Léopold Uccle -jalkapalloseura | 1972 | Uccle | Pudota | Brabant | 2005-2006 ( 2 nd ) | 4 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 4 th , B- |
7 | Sportkring Lebeke-Aalst | 4262 | Ulos | - | East Fl. | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 3 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 5 th , B- |
8 | Koninklijke Sportkring Sint-Paulus Opwijk | 4013 | Opwijk | - | Brabant | 2005-2006 ( 2 nd ) | 6 vuodenaikaa | Promo. 6 th , B- |
9 | Koninklijke Eendracht Opstal | 5861 | Buggenhout | Cmp. E. Opstal | East Fl. | 2003-2004 ( 4 e ) | 3 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 7 th , B- |
10 | Koninklijke Sportverening Temse | 4297 | Thames | Fernand Schuermanstadion | East Fl. | 2005-2006 ( 2 nd ) | 2 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 8 : nnen , B- |
11 | Koninklijke Sport Club Grimbergen | 1021 | Grimbergen | Prinsenbosstadion | Brabant | 2001-2002 ( 6 e ) | 20 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 9 th , B- |
12 | Koninklijke-jalkapalloseura Schoten Sportkring | 956 | Schoten | Gemeentepark Schoten | Antwerpen | 2005-2006 ( 2 nd ) | 3 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 10 th , Sarja B |
13 | Koninklijke Kampenhout Sportkring | 2615 | Kampenhout | Kirjoittanut Zeype | Brabant | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 5 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 11 th , B- |
14 | Dilbeek Sport | 6325 | Dilbeek | Roelandsveldstadion | Brabant | 2002-2003 ( 5 th ) | 4 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 12 th , B- |
15 | Koninklijke Voetbalvereniging Woluwe Zaventem | 3197 | Zaventem | Cmp. KVK. Zaventem | Brabant | 2006-2007 ( 1 uusi ) | ei kautta | Mestari P1 |
16 | Koninklijke Olympia Sporting Club Wijgmaal | 1349 | Wijgmaal | Pastoor Bellonstraat | Brabant | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 22 vuodenaikaa | Via TF P1 |
# | Sukunimi | Masto. | Kaupunki | Stadionit | Maakunnat | Promissa vuodesta | Yhteensä prom | Edellinen S. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Koninklijke Excelsior Sportkring Leopoldsburg | 3904 | Bourg-Leopold | Heidestraat-kompleksi | Limburg | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 8 vuodenaikaa | D3 15 e , sarja B |
2 | Excelsior Veldwezelt | 3624 | Lanaken | Excelsior Veldwezelt -kompleksi | Limburg | 2005-2006 ( 2 nd ) | 4 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 2 nd , C-sarja |
3 | Koninklijke Lyra Turn- en Sportvereniging | 7776 | Muratti | Lyrastadion | Antwerpen | 2005-2002 ( 2 nd ) | 11 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 3 rd , C-sarja |
4 | Koninklijke Voetbalvereniging Heusden-Zolder | 5894 | Heusden-Zolder | Lähettäjä Nieuwe Dijk | Limburg | 1999-2000 ( 8 e ) | 7 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 4 th , C-sarja |
5 | Koninklijke Football Club Racing Mol-Wezel | 844 | Mol | Jeugdkompleksi | Antwerpen | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 26 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 5 th , C-sarja |
6 | Koninklijke-jalkapalloseura Zwarte Leeuw | 1124 | Rijkevorsel | Louis Van Roeystadion | Antwerpen | 1996-1997 ( 11 th ) | 23 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 6 th , C-sarja |
7 | Koninklijke Sportkring Heist | 2948 | Heist-op-den-Berg | Gemeentelijk Sportcentrum | Antwerpen | 2003-2004 ( 4 e ) | 32 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 7 th , C-sarja |
8 | Koninklijke Voetbal Vereniging THES Sport | 3671 | Tessenderlo | Gemeente-urheilupuisto | Limburg | 2005-2006 ( 2 nd ) | 2 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 8 : nnen , C-sarja |
9 | Spouwen-Mopertingen | 5775 | Bilzen | Cmp. Spouwen-Mopertingen | Limburg | 2003-2004 ( 4 e ) | 20 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 9 th , C-sarja |
10 | Koninklijke Sportkring Bree | 2583 | Brée | Stadion SK Bree | Limburg | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 21 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 10 th , C-sarja |
11 | Koninklijke Verbroedering Ourodenberg-Aarschot | 441 | Aarschot | CMP: VO Aarschot | Flaamilainen Brabant | 1999-2000 ( 8 e ) | 17 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 11 th , C-sarja |
12 | Koninklijke Patro Eisden Maasmechelen | 3434 | Maasmechelen | Patrostadion | Limburg | 2005-2006 ( 2 nd ) | 3 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 12 th , C-sarja |
13 | Hoogstraten Voetvalvereniging | 2366 | Hoogstraten | Sportcomplex-seminaari | Antwerpen | 2002-2003 ( 4 e ) | 26 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 13 th , C-sarja |
14 | Koninklijke VV Verbroedering Maasmechelen | 5384 | Maasmechelen | Maasmechelen-kompleksi | Limburg | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 8 vuodenaikaa | Mestari P1 |
15 | Koninklijke Witgoor Sport Dessel | 2065 | Dessel | Jef Luyten | Antwerpen | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 13 vuodenaikaa | Mestari P1 |
16 | Koninklijke Football Club Lille | 2065 | Lille | Sportcentrum Balsakker | Antwerpen | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 9 vuodenaikaa | Via TF P1 |
# | Sukunimi | Masto. | Kaupunki | Stadionit | Maakunnat | Promissa vuodesta | Yhteensä prom | Edellinen S. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Royal Racingin jalkapalloseura Montegnée | 77 | Montegnée | Joseph Vanstraelen | Korkki | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 17 vuodenaikaa | D3 16 e , sarja B |
2 | Jalkapalloseura Bleid | 9026 | Bleid | yhteisöllinen | Luxemburg | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 2 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 2 nd , D- |
3 | Kuninkaallinen jalkapalloseura Huy | 76 | Huy | Cx Sp. De Huy | Korkki | 2005-2002 ( 4 e ) | 39 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 5 th , D- |
4 | Jalkapalloseura Le Lorrain Arlon | 7763 | Arlon | joukkueesta FC Lorrain | Luxemburg | 1999-2000 ( 8 e ) | 26 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 6 th , C-sarja |
5 | Royale Entente Bertrigeoise | 4267 | Bertrix | Jules Guillaume | Luxemburg | 2005-2006 ( 2 nd ) | 5 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 7 th , D- |
6 | Royal Racing Club Hamoir | 3114 | Hamoir | Cmp. RC Hamoir | Korkki | 2005-2006 ( 2 nd ) | 2 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 8 : nnen , D- |
7 | Royale Jeunesse Sportive Bas-Oha | 1654 | Bas-Oha | Kunnallinen Louis Manne | Korkki | 2002-2003 ( 5 th ) | 10 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 9 th , D- |
8 | Hannutois-jalkapalloseura | 215 | Hannut | Alfred Ducarme | Korkki | 2004-2005 ( 3. päivä ) | 14 kausi | Tanssiaiset. 10 th , D- |
9 | Royale Entente Sportive Couvin-Mariembourg | 248 | Couvin | aurinkokuningas | Namur | 2002-2003 ( 5 th ) | 5 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 11 th , D- |
10 | Kuninkaallinen jalkapalloseura Malmundaria 1904 | 188 | Malmedy | Jacques Lechat | Korkki | 2005-2006 ( 2 nd ) | 13 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 12 th , D- |
11 | Royale Union Wallonne Ciney | 460 | Ciney | Joseph Lambert | Namur | 2005-2006 ( 2 nd ) | 17 vuodenaikaa | Tanssiaiset. 13 th , D- |
12 | Kuninkaallinen jalkapalloseura Turkania Faymonville | 1798 | Waimes | alkaen Turkania | Korkki | 2006-2007 ( 1 uusi ) | ei kautta | Mestari P1 |
13 | Grivegnéen kuninkaallinen nuorten urheiluseura | 308 | Grivegnée (Liège) | Cx Sp. De Grivegnée | Korkki | 2006-2007 ( 1 uusi ) | ei kautta | Via TFI |
14 | Royale Union Sportive Bercheux | 4344 | Vaux-sur-Sûre | - | Luxemburg | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 2 vuodenaikaa | Mestari P1 |
15 | Royale Jeunesse Aischoise | 3020 | Eghezée | René Bertrand | Namur | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 2 vuodenaikaa | Mestari P1 |
16 | Royale Jeunesse Sportive Taminoise | 3939 | Sambreville | Arthur Michaux | Namur | 2006-2007 ( 1 uusi ) | 4 vuodenaikaa | Via TFI |
: Putosi divisioonaan 2006-2007
: Ylennettiin maakunnan pudotuspeleistä
Sijoitus | Tiimi | Pts | J | P | Ero |
---|---|---|---|---|---|
1 | K. SV SOTTEGEM | 66 | 30 | 6 | +34 |
2 | K. Sint-Eloois-Winkel Sport | 59 | 30 | 5 | +13 |
3 | VG Oostende | 55 | 30 | 7 | +38 |
4 | SC Wielsbeke | 50 | 30 | 8 | +16 |
5 | K. SK Wevelgem City | 46 | 29 | 9 | +10 |
6 | K. RC Gent-Zeehaven | 45 | 30 | 9 | +4 |
7 | K. SV Diksmuide | 42 | 30 | 12 | +4 |
8 | URS-keskus | 40 | 30 | 12 | -6 |
9 | K. FC Izegem | 39 | 30 | 11 | +1 |
10 | K. White Star Club Lauwe | 38 | 30 | 14 | +2 |
11 | K. FC Eendracht Zele | 38 | 30 | 12 | -2 |
12 | K. FC Evergem-keskus | 37 | 30 | 11 | -14 |
13 | R. JS Heppignies-Lambusart-Fl. | 36 | 29 | 11 | +4 |
14 | K. FC Sporting Sint-Gillis-Waas | 33 | 30 | 13 | -17 |
15 | R. FC Houdinois | 21 | 30 | 19 | -49 |
16 | K. SV Rumbeke | 13 | 30 | 21 | -38 |
Tulokset (▼ dom., ►seuraava) | RJS | EEN | AATTO | GAN | HOU | IZE | ZOT | CEN | ROMMI | OMMELLA | SGW | OST | LAU | WEV | WIE | DIK |
RJS Heppignies-Lambusart-Fleurus | 2-1 | 1-2 | 1-1 | 0-0 | 2-5 | 2-0 | 3-4 | 2-1 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 1-3 | 3-1 | 1-2 | 7-0 | |
KFC Eendracht Zele | 3-1 | 0-3 | 1-1 | 1-2 | 3-1 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 3-1 | 0-0 | 0-3 | 0-0 | 3-1 | 2-1 | 1-0 | |
KFC Evergem-keskus | 3-1 | 1-1 | 1-1 | 1-4 | 2-2 | 1-3 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 1-5 | 0-0 | 1-3 | 0-0 | 1-1 | |
KRC Ghent-Zeehaven | 1-1 | 2-0 | 2-2 | 2-0 | 2-2 | 0-3 | 3-0 | 2-0 | 1-2 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | |
RFC Houdinois | 1-4 | 0-0 | 0-3 | 1-0 | 2-5 | 2-6 | 0-0 | 2-1 | 0-1 | 3-0 | 0-3 | 1-2 | 0-2 | 0-6 | 2-4 | |
KFC Izegem | 0-0 | 3-1 | 0-2 | 2-0 | 2-1 | 0-2 | 3-2 | 0-1 | 1-3 | 5-0 | 2-0 | 1-0 | 1-1 | 1-1 | 1-2 | |
KSV Zottegem | 4-1 | 2-1 | 3-1 | 1-2 | 4-0 | 1-0 | 2-0 | 2-1 | 2-2 | 3-2 | 1-0 | 2-0 | 1-2 | 0-2 | 1-0 | |
URS-keskus | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 2-3 | 2-2 | 2-1 | 1-4 | 4-4 | 3-1 | 0-2 | 2-1 | 3-1 | 0-0 | 3-2 | 4-3 | |
SV Rumbeke | 2-2 | 0-0 | 0-1 | 0-2 | 1-3 | 1-1 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 2-0 | 0-3 | 0-2 | 1-5 | 0-3 | 2-5 | |
KV St.-Eloois-Winkel | 1-0 | 1-0 | 3-0 | 1-2 | 1-0 | 2-4 | 1-0 | 1-4 | 3-1 | 3-0 | 1-1 | 1-0 | 1-1 | 1-0 | 2-1 | |
KFCS St.-Gillis-Waas | 2-1 | 1-5 | 0-1 | 1-0 | 1-1 | 2-2 | 0-3 | 0-0 | 3-0 | 1-3 | 0-5 | 0-5 | 0-0 | 5-0 | 2-4 | |
VG Ostend | 0-0 | 1-2 | 3-1 | 1-0 | 11-0 | 2-0 | 2-3 | 2-0 | 3-3 | 1-1 | 1-2 | 4-1 | 2-1 | 2-0 | 1-1 | |
KWSC Lauwe | 1-3 | 1-0 | 0-1 | 2-3 | 4-0 | 1-0 | 2-2 | 0-1 | 4-1 | 1-2 | 1-0 | 0-2 | 1-2 | 2-1 | 0-0 | |
SV Wevelgem City | 1-0 | 1-1 | 3-1 | 2-0 | 5-0 | 1-1 | 2-1 | 4-3 | 1-0 | 0-1 | 1-1 | 2-1 | 2-3 | 0-3 | 1-2 | |
KSC Wielsbeke | 1-4 | 1-0 | 1-0 | 2-0 | 2-0 | 0-0 | 1-3 | 3-0 | 2-1 | 3-3 | 2-2 | 0-0 | 2-2 | 4-1 | 2-0 | |
KSV Diksmuide | 1-1 | 3-0 | 8-0 | 1-0 | 1-0 | 1-2 | 0-2 | 0-2 | 3-0 | 3-3 | 2-3 | 0-1 | 2-1 | 1-4 | 1-3 | |
Sijoitus | Tiimi | Pts | J | P | Ero |
---|---|---|---|---|---|
1 | VC Eendracht Aalst 2002 | 69 | 30 | 3 | +50 |
2 | K. SV Temse | 58 | 30 | 6 | +31 |
3 | K. Rupel-Boom FC | 55 | 30 | 9 | +16 |
4 | K. SV Bornem | 49 | 30 | 9 | +4 |
5 | K.Berchem Sport 2004 | 45 | 30 | 11 | +11 |
6 | KV Woluwé-Zaventem | 45 | 30 | 11 | +5 |
7 | K. FC Schoten SK | 45 | 30 | 9 | 0 |
8 | K.SK Sint-Paulus Opwijk | 44 | 30 | 12 | +3 |
9 | K.Eendracht Opstal | 42 | 30 | 12 | +1 |
10 | Verbroedering Meldert | 40 | 30 | 10 | -5 |
11 | K. Olympia SC Wijgmaal | 32 | 30 | 16 | -15 |
12 | K. SC Grimbergen | 30 | 30 | 18 | -15 |
13 | R.Léopold Uccle FC | 30 | 30 | 16 | -24 |
14 | Dilbeek Sport | 30 | 30 | 14 | -8 |
15 | K. Kampenhout SK | 29 | 30 | 17 | -23 |
16 | SK Lebeke-Aalst | 27 | 30 | 17 | -31 |
Tulokset (▼ dom., ►seuraava) | BER | BOR | DIL | EAL | GRI | KAM | LAL | LEO | SÄHKÖPOSTI | WIJ | EOP | SPO | RBO | TEM | SCH | WZA |
K Berchem Sport 2004 | 1-1 | 0-2 | 2-2 | 0-3 | 6-1 | 1-0 | 2-0 | 0-1 | 4-0 | 0-0 | 1-3 | 1-0 | 0-3 | 0-0 | 3-0 | |
KSV Bornem | 1-3 | 0-2 | 2-2 | 3-1 | 1-2 | 3-1 | 2-2 | 1-1 | 2-1 | 2-0 | 0-1 | 0-1 | 2-1 | 1-0 | 1-4 | |
Dilbeek Sport | 1-3 | 0-1 | 0-0 | 4-2 | 1-1 | 0-1 | 0-0 | 2-2 | 1-0 | 1-0 | 1-3 | 0-1 | 3-4 | 1-1 | 0-0 | |
VC Eendracht Aalst 2002 | 3-0 | 2-3 | 2-0 | 6-1 | 3-1 | 4-0 | 5-1 | 1-0 | 3-0 | 2-1 | 2-2 | 2-1 | 1-2 | 1-1 | 0-1 | |
KSC Grimbergen | 1-3 | 5-0 | 2-4 | 0-2 | 4-1 | 2-1 | 1-2 | 0-1 | 1-3 | 1-2 | 2-1 | 2-4 | 3-3 | 0-2 | 4-0 | |
K Kampenhout S | 1-2 | 0-3 | 1-1 | 0-3 | 2-1 | 2-4 | 3-1 | 0-1 | 0-2 | 2-0 | 1-0 | 3-0 | 1-3 | 1-1 | 1-4 | |
S Lebeke-Aalst | 0-3 | 3-1 | 1-0 | 1-4 | 0-2 | 2-1 | 3-3 | 1-0 | 1-3 | 1-1 | 1-4 | 0-2 | 2-2 | 3-1 | 2-2 | |
R Leopold FC | 2-1 | 1-3 | 0-1 | 3-7 | 1-3 | 0-2 | 3-0 | 5-0 | 3-2 | 0-1 | 1-2 | 0-4 | 2-1 | 1-1 | 2-3 | |
V Meldert | 0-4 | 0-0 | 1-0 | 0-3 | 2-1 | 3-0 | 1-1 | 1-2 | 3-0 | 0-2 | 2-3 | 3-1 | 0-0 | 6-0 | 2-1 | |
KOSC Wijgmaal | 1-4 | 1-1 | 1-0 | 1-2 | 0-1 | 3-1 | 0-0 | 1-1 | 0-0 | 1-3 | 0-1 | 1-2 | 1-0 | 0-2 | 3-2 | |
OK Eendracht Opstal | 2-1 | 2-1 | 0-0 | 0-1 | 4-1 | 1-0 | 4-1 | 3-0 | 4-2 | 0-1 | 0-3 | 1-5 | 1-2 | 2-0 | 0-2 | |
KS St.-Paulus Opwijk | 2-1 | 0-1 | 2-2 | 0-2 | 5-2 | 0-0 | 4-1 | 1-2 | 1-1 | 2-4 | 1-1 | 2-1 | 0-3 | 1-4 | 5-1 | |
K Rupel Boom FC | 2-1 | 1-2 | 4-1 | 1-1 | 1-1 | 0-1 | 3-1 | 2-2 | 0-0 | 1-0 | 2-1 | 1-0 | 2-0 | 4-2 | 0-3 | |
SV Temse | 4-0 | 2-2 | 1-0 | 1-4 | 4-1 | 1-1 | 3-0 | 6-1 | 0-0 | 4-1 | 3-1 | 5-0 | 2-1 | 1-3 | 1-0 | |
KFC Schoten S | 1-1 | 0-2 | 1-0 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 2-1 | 2-0 | 0-0 | 1-1 | 2-2 | 4-2 | 0-1 | 1-3 | 3-1 | |
KV Woluwe Zaventem | 0-0 | 0-2 | 2-1 | 0-3 | 2-2 | 2-1 | 3-0 | 4-2 | 6-0 | 1-0 | 2-2 | 1-0 | 0-1 | 0-0 | 0-1 | |
Sijoitus | Tiimi | Pts | J | P | Ero |
---|---|---|---|---|---|
1 | K. FC MOL-WEZELIN KILPAILU | 59 | 30 | 5 | +34 |
2 | K. Lyra TSV | 52 | 30 | 8 | +23 |
3 | Excelsior Veldwezelt | 51 | 30 | 11 | +14 |
4 | K. SK Heist | 50 | 30 | 6 | +11 |
5 | K. Excelsior SK Leopoldsburg | 49 | 30 | 11 | +2 |
6 | K. FC Lille | 49 | 30 | 9 | -4 |
7 | Spouwen-Mopertingen | 47 | 30 | 11 | +9 |
8 | Hoogstraten VV | 47 | 30 | 7 | +16 |
9 | K. Patro Eisden Maasmechelen | 41 | 30 | 9 | +8 |
10 | K. VV THES Sport Tessenderlo | 40 | 30 | 14 | -3 |
11 | K.VV Heusden-Zolder | 37 | 30 | 15 | -3 |
12 | K. FC Witgoor Sport Dessel | 35 | 30 | 13 | -18 |
13 | K. VV Verbr. Maasmechelen | 34 | 30 | 16 | -12 |
14 | K. FC Zwarte Leeuw | 33 | 30 | 15 | -12 |
15 | K. SK Bree | 30 | 30 | 18 | -28 |
16 | K. Verbr. Ourodenderg Aarschot | 17 | 30 | 23 | -37 |
Tulokset (▼ dom., ►seuraava) | AAR | HZO | HOO | Lil | HEI | LEO | LYR | MOL | PEM | BRE | SMO | TST | MAA | VEL | WIT | ZLE |
KVO Aarschot | 0-2 | 0-4 | 2-3 | 0-1 | 0-2 | 1-0 | 1-3 | 0-2 | 1-2 | 0-2 | 1-0 | 0-1 | 0-2 | 2-2 | 3-0 | |
KV Heusden-Zolder | 4-1 | 2-2 | 0-1 | 1-2 | 0-1 | 1-1 | 0-1 | 3-2 | 0-1 | 2-0 | 3-2 | 1-3 | 1-5 | 5-2 | 1-2 | |
Hoogstraten V | 3-2 | 3-1 | 1-0 | 2-2 | 1-1 | 0-3 | 0-2 | 0-0 | 2-3 | 4-2 | 2-2 | 3-2 | 2-2 | 2-2 | 3-1 | |
KFC Lille | 3-1 | 2-1 | 1-3 | 1-2 | 2-0 | 4-3 | 1-1 | 1-1 | 2-0 | 1-0 | 3-1 | 2-3 | 1-4 | 2-1 | 2-1 | |
KS Heist | 2-0 | 1-2 | 3-1 | 2-2 | 2-1 | 0-0 | 1-1 | 3-2 | 1-0 | 3-3 | 1-1 | 2-1 | 0-3 | 1-3 | 0-0 | |
KES Leopoldsburg | 0-4 | 0-0 | 3-2 | 4-5 | 2-1 | 0-2 | 0-3 | 2-0 | 3-0 | 0-0 | 3-1 | 2-1 | 3-0 | 1-0 | 3-1 | |
K Lyra TSV | 5-1 | 2-1 | 1-1 | 6-0 | 0-2 | 3-1 | 0-2 | 1-1 | 3-0 | 1-0 | 5-2 | 2-4 | 1-2 | 1-1 | 2-0 | |
KFCR Mol Wezel | 8-1 | 2-1 | 2-1 | 4-0 | 3-3 | 0-1 | 2-0 | 2-1 | 6-1 | 3-2 | 2-1 | 3-0 | 1-2 | 4-0 | 0-0 | |
K Patro Eisden Maasmechelen | 2-1 | 2-0 | 3-2 | 2-2 | 2-2 | 1-1 | 0-2 | 2-0 | 1-4 | 0-1 | 1-1 | 1-0 | 3-0 | 3-1 | 2-1 | |
SK Bree | 1-1 | 1-2 | 1-3 | 1-1 | 0-4 | 0-2 | 0-2 | 4-2 | 0-0 | 0-3 | 0-4 | 1-3 | 0-1 | 0-2 | 2-1 | |
Spouwen-Mopertingen | 2-0 | 1-0 | 3-3 | 2-3 | 1-0 | 0-1 | 2-2 | 0-0 | 3-1 | 0-1 | 4-3 | 3-0 | 4-2 | 1-2 | 1-0 | |
KVV THES Sport Tessenderlo | 2-0 | 3-2 | 2-6 | 1-1 | 0-2 | 3-2 | 3-5 | 3-1 | 4-2 | 3-1 | 1-0 | 2-1 | 3-2 | 2-3 | 1-0 | |
KVVV Maasmechelen | 2-2 | 2-2 | 0-1 | 0-2 | 2-1 | 1-0 | 1-2 | 1-1 | 0-3 | 0-4 | 2-1 | 0-1 | 3-0 | 4-0 | 1-2 | |
E Veldwezelt | 4-1 | 1-2 | 2-2 | 3-1 | 1-2 | 3-1 | 2-1 | 1-3 | 1-1 | 1-2 | 0-1 | 2-1 | 2-0 | 3-0 | 4-1 | |
K Witgoor S Dessel | 2-0 | 1-2 | 0-5 | 2-2 | 2-2 | 0-1 | 1-1 | 2-2 | 0-5 | 3-0 | 2-4 | 1-0 | 0-0 | 4-1 | 2-0 | |
KFC Zwarte Leeuw | 2-0 | 0-2 | 1-0 | 3-0 | 2-2 | 3-1 | 1-2 | 0-0 | 0-0 | 4-3 | 0-1 | 3-2 | 0-0 | 1-4 | 2-0 | |
Sijoitus | Tiimi | Pts | J | P | Ero |
---|---|---|---|---|---|
1 | R. RC HAMOIR | 65 | 30 | 7 | +31 |
2 | FC Bleid | 65 | 30 | 5 | +39 |
3 | R. Bertrigeoise-sopimus | 48 | 30 | 6 | +16 |
4 | R. FC Hannutois | 45 | 30 | 11 | +6 |
5 | R. ES Couvin-Mariembourg | 44 | 30 | 12 | -1 |
6 | R. JS Bas-Oha | 42 | 30 | 10 | +10 |
7 | R. FC Turkania Faymonville | 39 | 30 | 13 | -3 |
8 | R. UW Ciney | 38 | 30 | 12 | -2 |
9 | R. FC Huy | 38 | 30 | 10 | +6 |
10 | R. JS Taminoise | 37 | 30 | 15 | -17 |
11 | R. Youth Aischoise | 37 | 30 | 13 | -20 |
12 | R.F. Malmundaria 1904 | 37 | 30 | 11 | +1 |
13 | R. CSJ de Grivegnée | 35 | 30 | 15 | -14 |
14 | R.Bercheux | 35 | 30 | 13 | -9 |
15 | FC Le Lorrain Arlon | 32 | 30 | 14 | -14 |
16 | R. Racing FC Montegnée | 18 | 30 | 20 | -42 |
Tulokset (▼ dom., ►seuraava) | AIS | LOR | MAISSI | MATALA | BER | CM | FAY | GRI | KINKKU | HAN | HUY | VÄÄRÄ | MINUN | TAM | BER | CIN |
R. Youth Aischoise | 1-1 | 1-0 | 3-3 | 0-3 | 1-0 | 3-1 | 3-1 | 0-2 | 1-0 | 2-2 | 3-2 | 4-2 | 2-1 | 1-2 | ? | |
FC Lorain Arlon | 4-2 | 1-2 | 4-0 | 1-1 | 2-1 | 1-0 | 1-2 | 2-5 | 1-2 | 3-1 | 1-0 | 4-2 | 1-2 | 2-1 | ? | |
FC Bleid | 5-1 | 4-2 | 4-0 | 1-1 | 1-3 | 2-1 | 3-0 | 2-4 | 4-0 | 0-0 | 2-2 | 4-1 | 2-0 | 1-2 | ? | |
R. JS Bas Oha | 5-0 | 2-0 | 2-5 | 2-3 | 1-1 | 2-2 | 4-0 | 2-3 | 2-2 | 1-1 | 1-0 | 2-2 | 0-1 | 4-2 | ? | |
R. Bertrigeoise-sopimus | 0-0 | 2-0 | 1-1 | 1-1 | 3-0 | 2-1 | 3-0 | 1-1 | 2-2 | 1-1 | 0-0 | 2-0 | 1-2 | 0-0 | ? | |
R. Ent. Sp. Couvin Mariembourg | 2-3 | 3-2 | 2-5 | 2-1 | 2-3 | 4-1 | 0-0 | 2-3 | 0-2 | 1-4 | 2-1 | 4-2 | 2-1 | 0-0 | ? | |
R. FC Turkania Faymonville | 1-0 | 1-1 | 1-2 | 1-4 | 1-0 | 0-1 | 1-2 | 0-2 | 2-0 | 3-1 | 1-0 | 3-1 | 4-1 | 3-2 | ? | |
R. CSJ Grivegnée | 6-0 | 3-1 | 0-2 | 0-1 | 0-3 | 0-2 | 3-3 | 1-2 | 3-2 | 1-3 | 2-1 | 0-2 | 3-0 | 2-0 | ? | |
R. RC Hamoir | 3-1 | 1-1 | 2-1 | 2-1 | 1-1 | 2-0 | 4-1 | 1-0 | 3-2 | 0-2 | 2-2 | 7-1 | 6-0 | 3-2 | ? | |
R. FC Hannutois | 4-2 | 1-1 | 2-4 | 1-0 | 1-2 | 4-1 | 2-2 | 2-2 | 1-2 | 3-1 | 0-1 | 2-1 | 1-1 | 1-0 | ? | |
R. FC Huy | 0-0 | 2-2 | 0-0 | 0-2 | 2-0 | 2-3 | 3-1 | 3-0 | 2-0 | 1-3 | 1-2 | 3-1 | 1-1 | 1-1 | ? | |
R.F. Malmundaria 1904 | 0-0 | 3-3 | 0-3 | 1-1 | 0-3 | 0-0 | 1-1 | 4-1 | 0-3 | 3-1 | 2-1 | 4-0 | 4-1 | 1-0 | ? | |
R. Racing FC Montegnée | 2-0 | 6-1 | 2-2 | 0-2 | 0-0 | 1-4 | 2-3 | 0-0 | 1-4 | 1-5 | 1-6 | 0-3 | 0-0 | 0-1 | ? | |
R. JS Taminoise | 0-1 | 3-1 | 1-2 | 0-4 | 2-3 | 0-2 | 1-0 | 1-0 | 3-2 | 1-0 | 3-1 | 1-0 | 3-4 | 4-1 | ? | |
USA Bercheux | 4-3 | 4-0 | 1-5 | 2-2 | 0-0 | 1-0 | 1-4 | 1-1 | 1-4 | 1-2 | 1-1 | 2-0 | 4-1 | 0-0 | ? | |
R. UW Ciney | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | ? | |
Tämä viimeinen kierros vastustaa 4 Promotion -sarjan (Belgian D4) “jakson voittajia” . Jos jakson voittaja on sarjansa mestari ( tai jos sama joukkue voittaa useamman kuin yhden jakson ), seuraava yleisluokituksessa sijoittuu viimeiselle kierrokselle.
Tämä "Promotion Final Round" tarjoaa pääsääntöisesti kaksi paikkaa divisioonassa 3 .
Kokousten järjestys määritellään arvonnalla. Eri peräkkäiset kierrokset pelataan ensimmäisen vedetyn joukkueen kentällä suoralla eliminoinnilla (mahdolliset jatko- tai rangaistuspotkut). Ensimmäinen kierros koskee vain kaksitoista hyväksyttyä kampanjaa. Kuusi karsintaa osallistuu toiseen kierrokseen kahdella divisioonan 3 pudotuspeleillä .
Lopuksi kolmas ja viimeinen kierros nimeää kaksi joukkuetta kelpuutettu 3 rd tasolla vuosina 2007-2008.
Kokousten järjestys määritetään arvonnassa URBSFA: n tiloissa maanantaina.7. toukokuuta 2007federaation päämajassa .
Otteluiden n: o 11 ja n: o 12 voittajat siirtyvät ylös tai pysyvät divisioonassa 3 .
Pisteet | Prol | TaB | |||||
Ensimmäinen päivä - 12. ja 13. toukokuuta 2007 | |||||||
1 | Hoogstraten VV | K. SC Wielsbeke | 3-0 | ||||
2 | K. Rupel Boom FC | R. Bertrigeoise-sopimus | 3-1 | ||||
3 | R. FC Hannutois | FC Bleid | 0-2 | ||||
4 | K. SV Bornem | K. SV Temse | 0-3 | ||||
5 | Excelsior Veldwezelt | K. RC Gent-Zeehaven | 3-2 | ||||
6 | K. VC St-Eloois-Winkel Sport | K. Lyra TSV | 4-2 | ||||
Toinen päivä - 19. ja 20. toukokuuta 2007 RAA Louviéroise- ja SWI Harelbeke -klubit tulevat D3- aloitusvaiheista | |||||||
7 | Hoogstraten VV | FC Bleid | 0-1 | ||||
8 | K. VC St-Eloois-Winkel Sport | R. AA Louviéroise (III) | 1-3 | ||||
9 | SWI Harelbeke (III) | Excelsior Veldwezelt | 2-4 | ||||
10 | K. SV Temse | K. Rupel Boom FC | 2-4 | ||||
Kolmas päivä - 27. toukokuuta 2007 | |||||||
11 | K. Rupel Boom FC | R. AA Louviéroise | 1-2 | ||||
12 | Excelsior Veldwezelt | FC Bleid | 1-1 | 1-1 | 4-2 | ||
Neljä ottelupäivää - luonnos - 31. toukokuuta 2007 | |||||||
13 | K. Rupel-Boom FC | FC Bleid | 5-0 (ft) |
Neljä kolmetoista klubia on erotettu suorilla karsintakisoilla. Kaksi voittajaa huolehtivat huollostaan. Kahden häviäjän on osallistuttava maakuntien väliseen finaalikiertueeseen . Tämän kierroksen arvonta tapahtuu toukokuussa 2007 URBSFA: n päämajassa .
Neljä kolmetoista klubia on erotettu suorilla karsintakisoilla. Kaksi voittajaa huolehtivat huollostaan. Kahden häviäjän on osallistuttava maakuntien väliseen finaalikiertueeseen . Tämän kierroksen arvonta tapahtuu toukokuussa 2007 URBSFA: n päämajassa .
Pisteet | Prol | TaB | |||||
Kunnossapito - 13. toukokuuta 2007 | |||||||
1 | R.Léopold Uccle FC | K.VV Verbroedering Maasmechelen | - | 3-2 | |||
R. Léopold Uccle FC huolehtii ylläpidosta kampanjassa | |||||||
. VV Verbr. Maasmechelen ov maakuntien välinen viimeinen kierros | |||||||
2 | R. CSJ de Grivegnée | R. JS Heppignies-Lambusart-Fleurus | 2-0 | ||||
RCSJ de Grivegnée huolehtii ylläpidosta kampanjoissa | |||||||
R. JS Heppignies-Lambusart-Fleurusissa ⇒ provinssin finaaliin |
Flanderin alue (37) | Brabantin maakunta (8) | Vallonian alue (19) | |||
---|---|---|---|---|---|
Antwerpenin maakunta | 11 | Brysselin pääkaupunkialue | 1 | Hainautin maakunta | 3 |
Länsi-Flanderin maakunta | 8 | Flanderin Brabantin maakunta | 7 | Liègen maakunta | 8 |
Itä-Flanderin maakunta | 10 | Vallonian Brabantin maakunta | 0 | Luxemburgin maakunta | 4 |
Limbourgin maakunta | 8 | Namurin maakunta | 4 |
Neljä mestaria ( E.Alost , Hamoir , Mol-Wezel ja Sottegem ) ylennetään divisioonaan 3 . Ne korvaavat neljä suoraa karsintaa , jotka ovat Kermt-Hasselt , Maldegem , Verbroedering Meerhout ja Vallonia Walhain .
Aikana viimeisellä kierroksella Ylennyskomitean , Harelbeke on myös taka D3, kun taas Excelsior Veldwezelt voittaa oikeus kiivetä 3 rd tasolla.
Maakunnan mukaan lajitellut ovat:
Klubit, joita ylennetään alemmista eristä:
Tämä viimeinen kierros vastustaa joukkueita, jotka ovat päässeet ensimmäisen maakunnan sarjasta kuuteen maakuntaan, jotka eivät saa toista suoraa summaa, samoin kuin kahta pudotuspelien häviäjää kampanjoiden ylläpidosta . Yleensä tämä viimeinen kierros tarjoaa kaksi paikkaa Promotionissa .
Alla olevassa taulukossa esitetään vuosien 2006-2007 osallistujia.
Ylennyspatjat: R. JS Heppignies-LF. , K.VV Verbr. Maasmechelen , R.J. Heppignies-LF.
Kokousten järjestys määräytyy arvonnalla, joka järjestetään URBSFA: n tiloissa toukokuussa 2007.
Karsinta pelataan yhdellä kierroksella ensimmäisen vedetyn joukkueen kentällä (mahdolliset jatko- ja rangaistuspotkut).
Pisteet | Prol | TaB | |||||
Ensimmäinen päivä - 27. toukokuuta 2007 | |||||||
1 | K.VV Verbroedering Maasmechelen | K. VK Wellen | 0-1 | ||||
2 | R. US Givry | R. Soignies Sports | 1-3 | ||||
3 | K.FC Weywertz | R. JS Heppignies-Lambusart-Fleurus | 0-0 | 0-1 | |||
4 | SK Eernegem | R. FC Meux | 1-2 | ||||
Toinen päivä - 3. kesäkuuta 2007 | |||||||
5 | K. VK Wellen | R. Soignies Sports | 1-2 | ||||
6 | R. FC Meux | R. JS Heppignies-Lambusart-Fleurus | 0-0 | 0-0 | 4-2 |