Urheilu | Soutu |
---|---|
Järjestäjä (t) | Kansainvälinen soutuyhdistysten liitto |
Muokkaaminen | 78 th |
Paikat) |
Varese Italia |
Päivämäärä | Vuodesta 9 ja11. huhtikuuta 2021 |
Kokeilut | 22 |
Sivustot | Varesen järvi |
2021 Euroopan soutumestaruuskilpailuissa , seitsemänkymmentäkaksi kahdeksannen painoksen Euroopan soutumestaruuskilpailuissa , järjestetään 9 ja11. huhtikuuta 2021in Varese , Italia .
Kilpailut järjestetään Varese-järvellä . Johtuen Covid-19 pandemian , kilpailu tapahtuu kokonaan suljettujen ovien takana .
Kokeilut | Kulta | Hopea | Pronssi | |||
---|---|---|---|---|---|---|
LM1x kevyt yksivipu |
Pieru galamboja | 7 min 1 s 52 | Gabriel Soares | 7 min 3 s 63 | Artur Mikołajczewski | 7 min 3 s 83 |
Kaksi huippuluokan kevyttä painoa LM2- |
Unkari Bence Szabó Kálmán Furkó |
6 min 48 s 48 |
Italia Simone Mantegazza Simone Fasoli |
6 min 57 s 57 |
Moldova Serghei Abramov Dmitrii Zincenco |
7 min 18 s 45 |
Kaksi valomomenttia LM2x |
Irlanti Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
6 min 18 s 14 |
Saksa Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
6 min 19 s 94 |
Italia Stefano Oppo Pietro Ruta |
6 min 21 s 05 |
Neljä valomomenttia LM4x |
Italia Martino Goretti Antonio Vicino Patrick Rocek Niels Torre |
5 min 52 s 06 |
Ranska Benjamin David Baptiste Savaete Victor Marcelot Ferdinand Ludwig |
5 min 52 s 08 |
Alankomaat Koen van Brussel Vincent Goris Lay de Jong Ward van Zeijl |
6 min 1 s 62 |
Skiff M1x |
Oliver Zeidler | 6 min 48 s 86 | Sverri Sandberg Nielsen | 6 min 49 s 97 | Natan Węgrzycki-Szymczyk | 6 min 51 s 85 |
Kaksi edistyksellistä M2- |
Kroatia Martin Sinković Valent Sinković |
6 min 23 s 37 |
Italia Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
6 min 24 s 72 |
Serbia Martin Mačković Miloš Vasić |
6 min 25 s 58 |
Kaksi parista M2x |
Ranska Hugo Boucheron Matthieu Androdias |
6 min 12 s 41 |
Hollanti Melvin Twellaar Stef Broenink |
6 min 14 s 66 |
Iso-Britannia John Collins Graeme Thomas |
6 min 14 s 77 |
Neljä huipusta M4- |
Iso-Britannia Oliver Cook Matthew Rossiter Rory Gibbs Sholto Carnegie |
5 min 56 s 49 |
Romania Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari |
5 min 58 s 34 |
Italia Marco Di Costanzo Giovanni Abagnale Bruno Rosetti Matteo Castaldo |
5 min 59 s 42 |
Neljän vääntömomentti M4x |
Italia Simone Venier Andrea Panizza Luca Rambaldi Giacomo Gentili |
5 min 41 s 09 |
Hollanti Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers |
5 min 42 s 56 |
Viro Jüri-Mikk Udam Allar Raja Tõnu Endrekson Kaspar Taimsoo |
5 min 45 s 44 |
Kahdeksan M8 + |
Iso-Britannia Joshua Bugajski Jacob Dawson Thomas George Moe Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman (coxswain) |
5 min 30 s 86 |
Romania Alexandru Chioseaua Florin Lehaci Constantin Radu Sergiu Bejan Vlad Dragoș Aicoboae Constantin Adam Florin Arteni-Fîntînariu Ciprian Huc Adrian Munteanu (coxswain) |
5 min 31 s 42 |
Alankomaat Bjorn van den Ende Ruben Knab Jasper Tissen Simon van Dorp Maarten Hurkmans Bram Schwarz Mechiel Versluis Robert Lücken Eline Berger (coxswain) |
5 min 32 s 25 |
Kokeilut | Kulta | Hopea | Pronssi | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kevyt yksivipu LW1x |
Alena Furman | 7 min 41 s 81 | Gianina-Elena Beleagă | 7 min 45 s 80 | Claire Bove | 7 min 48 s 79 |
Kaksi huippuluokan kevyttä painoa LW2- |
N / A | |||||
Kaksi valomomenttia LW2x |
Italia Valentina Rodini Federica Cesarini |
6 min 58 s 66 |
Iso-Britannia Emily Craig Imogen Grant |
6 min 59 s 56 |
Hollanti Marieke Keijser Ilse Paulis |
7 min 1 s 13 |
LW4x kevyt neljän momentti |
N / A | |||||
Skiff W1x |
Hanna Prakhatsen | 7 min 29 s 76 | Victoria Thornley | 7 min 36 s 17 | Jeannine Gmelin | 7 min 37 s 10 |
Kaksi edistynyttä W2- |
Iso-Britannia Helen Glover Polly Swann |
7 min 2 s 73 |
Romania Adriana Ailincăi Iuliana Buhuş |
7 min 3 s 02 |
Espanja Aina Cid Virginia Díaz |
7 min 3 s 75 |
Vääntömomentti W2x |
Romania Nicoleta-Ancuţa Bodnar Simona Radiș |
6 min 49 s 84 |
Liettua Donata Karalienė Milda Valčiukaitė |
6 min 53 s 33 |
Iso-Britannia Holly Nixon Saskia Budgett |
6 min 55 s 13 |
Neljä huipusta W4- |
Hollanti Elisabeth Hogerwerf Karolien Florijn Ymkje Taitava Veronique Meester |
6 min 27 s 51 |
Irlanti Aifric Keogh Eimear Lambe Fiona Murtagh Emily Hegarty |
6 min 27 s 96 |
Iso-Britannia Rowan McKellar Harriet Taylor Karen Bennett Rebecca Shorten |
6 min 31 s 27 |
Nelinkertainen W4x |
Hollanti Laila Youssifou Inge Janssen Olivia van Rooijen Nicole Beukers |
6 min 22 s 82 |
Iso-Britannia Mathilda Hodgkins-Byrne Hannah Scott Charlotte Hodgkins-Byrne Lucy Glover |
6 min 23 s 24 |
Saksa Daniela Schultze Carlotta Nwajide Frieda Hämmerling Franziska Kampmann |
6 min 25 s 20 |
Kahdeksan W8 + |
Romania Maria-Magdalena Rusu Viviana Iuliana Bejinariu Georgiana Dedu Maria Tivodariu Ioana Vrinceanu Amalia Bereș Mădălina Bereș Denisa Tîlvescu Daniela Druncea (coxswain) |
6 min 6 s 67 |
Hollanti Elsbeth Beeres Nika Vos Dieuwertje den Besten Marloes Oldenburg Hermijntje Drenth Tinka Offereins Aletta Jorritsma Karien Robbers Dieuwke Fetter (coxswain) |
6 min 9 s 98 |
Venäjä Elena Daniliuk Elizaveta Kovina Ekaterina Potapova Anastasia Tikhanova Olga Zaruba Anna Karpova Ekaterina Sevostianova Elizaveta Kornienko Elizaveta Krylova (koksi) |
6 min 14 s 40 |
Kokeilut | Kulta | Hopea | Pronssi | |||
---|---|---|---|---|---|---|
PR1 miesten PR1 M1x |
Roman Polianskyi | 9 min 22 s 58 | Benjamin pritchard | 9 min 34 s 06 | Marcus Klemp | 9 min 48 s 27 |
Yksittäinen PR1-naiset PR1 W1x |
Birgit Skarstein | 10 min 22 s 06 | Moran Samuel | 10 min 27 s 46 | Anna Sheremet | 10 min 46 s 66 |
Kaksi parista PR2 sekoitti PR2 Mix2x |
Iso-Britannia Lauren Rowles Laurence Whiteley |
8 min 8 s 41 |
Hollanti Annika van der Meer Corné de Koning |
8 min 17 s 69 |
Ranska Perle Bouge Christophe Lavigne |
8 min 19 s 35 |
Coxswain ja coxswain PR3 sekoitettu PR3 Mix4 + |
Iso-Britannia Ellen Buttrick Giedrė Rakauskaitė James C. Fox Oliver Stanhope Erin Kennedy (coxswain) |
6 min 52 s 14 |
Ranska Érika Sauzeau Antoine Jesel Rémy Taranto Margot Boulet Robin Le Barreau (coxswain) |
7 min 5 s 26 |
Ukraina Olexandra Polianska Dariia Kotyk Stanislav Samoliuk Maksym Zhuk Yuliia Malasai (coxswain) |
7 min 12 s 84 |
Sijoitus | Kansakunta | Kulta | Hopea | Pronssi | Kaikki yhteensä |
---|---|---|---|---|---|
1 | Iso-Britannia | 5 | 4 | 3 | 12 |
2 | Italia | 3 | 3 | 2 | 8 |
3 | Alankomaat | 2 | 4 | 3 | 9 |
4 | Romania | 2 | 4 | 0 | 6 |
5 | Unkari | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Ranska | 1 | 2 | 2 | 5 |
7 | Saksa | 1 | 1 | 2 | 4 |
8 | Irlanti | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Ukraina | 1 | 0 | 2 | 3 |
10 | Venäjä | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Valko-Venäjä | 1 | 0 | 0 | 1 |
Kroatia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14 | Tanska | 0 | 1 | 0 | 1 |
Israel | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Liettua | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Puola | 0 | 0 | 2 | 2 |
18 | Espanja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Viro | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Moldova | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
sveitsiläinen | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Yhteensä (22 kansaa) | 22 | 22 | 22 | 66 |