Urheilu | Kanootti kajakki |
---|---|
Painokset | 15 th |
Paikat) |
Györ Unkari |
Päivämäärä | 7.-9. Syyskuuta 2007 |
Kokeilut | 6 |
Navigointi
15 th mestaruus maratonin maailman vuonna melonta vuonna 2007 pidettiin Györissä sisään Unkari 7-9 syyskuuta 2007 alaisuudessa ja Kansainvälinen Kanoottiliitto .
Tämä on 2 : nnen kerran, että kaupunki saa näiden mestaruuskilpailujen jälkeen kuin 1999
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Emilio Merchán | Espanja | 2 t 05:03 s 099 | |
Manuel Busto | Espanja | 2 t 07:09 s 603 | |
Attila Jambor | Unkari | 2 t 09:06 s 789 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Anna helma | Iso-Britannia | 1 t 55 min 59 s 331 | |
Renata Csay | Unkari | 1 t 56 min 06 s 705 | |
Mara Santos | Espanja | 1 t 56 min 17 s 589 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Manuel Busto Fernandez Oier Aizpurua |
Espanja | 1 t 55 min 57 s 061 | |
Jorge Alonso Santiago Guerrero |
Espanja | 1 t 55 min 57 s 655 | |
Balacz Borcsok Istvan Salga |
Unkari | 1 t 58 min 27 s 265 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Anne Lolk Thomsen Henriette Engel Hansen |
Tanska | 1 t 44 min 36 s 262 | |
Renata Csay Berenike Faldum |
Unkari | 1 t 44 min 47 s 182 | |
Nicola Mocke Michele Eray |
Etelä-Afrikka | 1 t 44 min 48 s 418 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Edvin Csabai | Unkari | 1 t 55 min 21 s 838 | |
Jose Alfredo Bea Garcia | Espanja | 1 t 57 min 34 s 018 | |
Manuel A.Campos | Espanja | 1 t 57 min 34 s 978 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Edvin Csabai Attila Györe |
Unkari | 1 t 45 min 59 s 980 | |
Oscar Grana Blanco Ramon Ferro de Dias |
Espanja | 1 t 46 min 36 s 365 | |
Filip Dvorak Petr Koudelka |
Tšekki | 1 t 48 min 29 s 154 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Grant Van Der Walt | Etelä-Afrikka | 1 t 25 min 02 s 466 | |
Emil Star | Tanska | 1 t 25 min 13 s 740 | |
Barry watkins | Irlanti | 1 t 25 min 16 s 926 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Zomilla Hegyi | Unkari | 1 t 34 min 18 s 325 | |
Eszter Havas | Unkari | 1 t 34 min 19 s 333 | |
Jessica kävelijä | Iso-Britannia | 1 tunti 34 min 20 s 473 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
David Pelyi Kristof Peter |
Unkari | 1 t 19 min 05 s 386 | |
Szabolcs Gál Bence Molnar |
Unkari | 1 t 19 min 11 s 698 | |
Rodrigo Cubelos Francisco Cubelos |
Espanja | 1 t 19 min 21 s 502 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Zomilla Hegyi Zsófia Dira |
Unkari | 1 t 26 min 53 s 692 | |
Martina Víchová Marcela Krausová |
Tšekin tasavalta | 1 t 27 min 52 s 810 | |
Jessica Walker Amoret King |
Iso-Britannia | 1 t 27 min 58 s 546 |
Sijoitus | Urheilija | Maa | Aika |
---|---|---|---|
Enkeli Ribadomar | Espanja | 1 t 37 min 45 s 656 | |
Adam devecseri | Unkari | 1 t 37 min 52 s 842 | |
Lukáš Koranda | Tšekin tasavalta | 1 t 38 min 52 s 644 |
Sijoitus | Kansakunta | Kulta | Hopea | Pronssi | Kaikki yhteensä |
---|---|---|---|---|---|
1 | Espanja | 2 | 4 | 2 | 8 |
2 | Unkari | 2 | 2 | 2 | 6 |
3 | Tanska | 1 | 0 | 0 | 1 |
- | Iso-Britannia | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Etelä-Afrikka | 0 | 0 | 1 | 1 |
- | Tšekki | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kaikki yhteensä | 6 | 6 | 6 | 18 |