Teksti voi muuttua tapahtuman edetessä, se ei välttämättä ole ajan tasalla eikä perspektiiviä.
Älä epäröi osallistua viittaamalla lähteisiisi .
Sivua on viimeksi muutettu 26. heinäkuuta 2021 kello 15.15.
Urheilu | Soutu |
---|---|
Järjestäjä (t) | Tietohallintojohtaja |
Muokkaaminen | 28 th |
Paikat) | Tokio |
Päivämäärä | alkaen 24. heinäkuuta 2021 että 30. heinäkuuta 2021 |
Sivustot | Sea Forest -vesiväylä (en) |
Navigointi
Naisten tapahtuma kahdeksan ja vuoden 2020 kesäolympialaiset vuonna Tokiossa järjestetään Sea Forest Waterway (in) 2430. heinäkuuta 2021.
Aikataulut ovat Tokion aikaa ( UTC + 09: 00 ).
Päivämäärä | Aika | Torni |
---|---|---|
Lauantaina 24. heinäkuuta 2021 | 11:40 | Sarja |
Keskiviikkona 28. heinäkuuta 2021 | 12.50 | Luonnos |
Perjantai 30. heinäkuuta 2021 | 10:25 aamulla | B- finaali, finaali A |
Kunkin sarjan ensimmäinen vene karsitaan A-finaaliin, muut lähtevät uusintaharjoituksiin.
Sarja 1Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd |
Uusi Seelanti | 6:07:65 | QA |
2 | 1 |
Lisa Roman Kasia Gruchalla-Wesierski Christine Roper Andrea Proske Susanne Grainger Madison Mailey Sydney Payne Avalon Wasteneys Kristen Kit |
Kanada | 6:07:97 | R |
3 | 2 |
Zifeng Wang Yuwei Wang Fei Xu Tian Miao Min Zhang Rui Ju Jingjing Li Linlin Guo Dechang Zhang |
Kiina | 6:10:77 | R |
4 | 4 |
Fiona Gammond Chloe Brew Emily Ford Beccy Muzerie Caragh McMurtry Katherine Douglas Rebecca Edwards Sara Parfett Matilda Horn |
Iso-Britannia | 6:26:76 | R |
Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 |
Jessica Thoennes Charlotte Buck Gia Doonan Brooke Mooney Olivia Coffey Regina Salmons Meghan Musnicki Kristine O'Brien Katelin Guregian |
Yhdysvallat | 6:08:69 | QA |
2 | 1 |
Magdalena Rusu Viviana Bejinariu Georgiana Dedu Maria Tivodraiu Ioana Vrinceanu Amalia Beres Madalina Beres Denisa Tilvescu Daniela Druncea |
Romania | 6:09:95 | R |
3 | 2 |
Genevieve Horton Olympia Aldersey Bronwyn Cox Giorgia Patten Sarah Hawe Georgina Rowe Katrina Werry Molly Goodman James Rook |
Australia | 6:18:95 | R |
Ensimmäiset neljä venettä pääsevät A-finaaliin, viimeinen poistetaan.
Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | ????? | QA | |||
2 | ????? | QA | |||
3 | ????? | QA | |||
4 | ????? | QA | |||
5 | ????? |
Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | |||||
2 | |||||
3 | |||||
4 | |||||
5 | |||||
6 |