Kokeilut
|
Kulta
|
Hopea
|
Pronssi
|
Ilmainen uinti
|
50 m
|
Alexander Popov yhtenäinen joukkue 21 s 91 (RO)
|
Matt Biondi USA 22. s 09
|
Tom Jager Yhdysvallat 22:30
|
100 m
|
Alexander Popovin yhtenäinen joukkue 49-luku 02
|
Gustavo Borges Brasilia 49s 43
|
Stephan Caron Ranska 49s 50
|
200 m
|
Yevgeniy Sadovyi Unified Team 1:46:70 (RO)
|
Anders Holmertz Ruotsi 1 min 46 s 86
|
Antti Kasvio Suomi 1 min 47 s 63
|
400 m
|
Yevgeniy Sadovyi Unified Team 3:45:00 (RM)
|
Kieren Perkins Australia 3:45:76
|
Anders Holmertz Ruotsi 3 min 46 s 77
|
1500 m
|
Kieren Perkins Australia 14:43:48 (RM)
|
Glen Housman Australia 14 min 55 s 29
|
Jörg Hoffmann Saksa 15:02:29
|
Perhonen
|
100 m
|
Pablo Morales Yhdysvallat 53s 32
|
Rafał Szukała Puola 53 s 35
|
Anthony Nesty Suriname 53-luku 41
|
200 m
|
Melvin Stewart Yhdysvallat 1:56:26 (RO)
|
Danyon Loader Uusi-Seelanti 1:57 93
|
Franck Esposito Ranska 1 min 58 s 51
|
Takaisin
|
100 m
|
Mark Tewksbury Kanada 53s 98 (RO)
|
Jeff Rouse Yhdysvallat 54s 04
|
David Berkoff Yhdysvallat 54s 78
|
200 m
|
Martin López-Zubero Espanja 1 min 58 s 47 (RO)
|
Vladimir Selkovin yhtenäinen joukkue 1:58 87
|
Stefano Battistelli Italia 1 min 59 s 40
|
Rintauinti
|
100 m
|
Nelson Diebel Yhdysvallat 1:01 50 (RO)
|
Norbert Rózsa Unkari 1:01 68
|
Phil Rogers Australia 1:01 76
|
200 m
|
Mike Barrowman USA 2:10:16 (RM)
|
Norbert Rózsa Unkari 2 min 11 s 23
|
Nick Gillingham Iso-Britannia 2:11:29
|
4 uintia
|
200 m
|
Tamás Darnyi Unkari 2 min 00 s 76
|
Gregory Burgess Yhdysvallat 2 min 00 s 97
|
Attila Czene Unkari 2 min 01 s 00
|
400 m
|
Tamás Darnyi Unkari 4:14:23 (RO)
|
Eric Namesnik Yhdysvallat 4:15:57
|
Luca Sacchi Italia 4:16:34
|
Rele
|
4 × 100 m vapaauinti
|
Yhdysvallat Joe Hudepohl Matt Biondi Tom Jager Jon Olsen Shaun Jordan Joel Thomas 3 min 16 s 74
|
Unified Team Pavlo Khnykin Gennadiy Prigoda Juri Bashkatov Alexander Popov Vladimir Pychnenko Veniamin Taïanovitch 3 min 17 s 56
|
Saksa Dirk Richter Christian Tröger Steffen Zesner Mark Pinger Andreas Szigat Bengt Zikarsky 3 min 17 s 90
|
4 × 200 m vapaauinti
|
Yhtenäinen joukkue Dmitry Lepikov Vladimir Pyshnenko Veniamin Tayanovich Jevgeni Sadovyi Aleksey Kudryavtsev Yury Mukhin 7 min 11 s 95 (RM)
|
Ruotsi Christer Wallin Anders Holmertz Tommy Werner Lars Frölander 7 min 15 s 51
|
Yhdysvallat Joe Hudepohl Melvin Stewart Jon Olsen Doug Gjertsen Scott Jaffe Dan Jorgensen 7 min 16 s 23
|
4 × 100 m sekauinti
|
Yhdysvallat Jeff Rouse Nelson Diebel Pablo Morales Jon Olsen David Berkoff Hans Dersch Melvin Stewart Matt Biondi 3:36
|
Yhtenäinen joukkue Vladimir Selkov Vassili Ivanov Pavlo Khnykin Alexander Popov Vladimir Pychnenko Vladislav Kulikov Dmitry Volkov 3 min 38 s 56
|
Kanada Mark Tewksbury Jonathan Cleveland Marcel Gery Stephen Clarke Tom Ponting 3 min 39 s 66
|