Teksti voi muuttua tapahtuman edetessä, se ei välttämättä ole ajan tasalla eikä perspektiiviä.
Älä epäröi osallistua mainitsemalla lähteesi .
Sivua on viimeksi muutettu 28. heinäkuuta 2021 kello 7.30.
Urheilu | Soutu |
---|---|
Järjestäjä (t) | Tietohallintojohtaja |
Muokkaaminen | 28 th |
Paikat) | Tokio |
Päivätty | alkaen 24. heinäkuuta 2021 että 28. heinäkuuta 2021 |
Sivustot | Sea Forest Waterway (en) |
Voittaja | Australia |
---|---|
Toinen | Romania |
Kolmas | Italia |
Navigointi
Miesten tapahtuma neljän ilman perämiestä että 2020 kesäolympialaisten vuonna Tokiossa järjestetään Sea Forest Waterway (in) 2428. heinäkuuta 2021.
Aikataulut ovat Tokion aikaa ( UTC + 09: 00 ).
Päivätty | Aika | Torni |
---|---|---|
Lauantaina 24. heinäkuuta 2021 | Klo 11.40 | Sarja |
Sunnuntaina 25. heinäkuuta 2021 | 13.10. | Luonnos |
Keskiviikkona 28. heinäkuuta 2021 | 8.40 | Finaali B Finaali A |
Jokaisen sarjan kaksi ensimmäistä venettä ovat A -finaaliin kelpuutettuja, muut menevät uusintalentoon.
Sarja 1Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 |
Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Alxander Hill |
Australia | 5:54:27 | QA |
2 | 5 |
Andrew Reed Anders Weiss Michael Grady Clark Dean |
Yhdysvallat | 5:57:27 | QA |
3 | 3 |
Jan van der Bij Boudewijn Roell Sander, Graaf Nelson Ritsema |
Alankomaat | 6:02:27 | R |
4 | 2 |
Mihaita Tiganescu Mugurel Vasile Semciuc Stefan Berariu Cosmin Pascari |
Romania | 6:03:51 | R |
5 | 4 |
Lawrence Brittain Kyle Schoonbee John Smith Sandro Torrente |
Etelä-Afrikka | 6:25:34 | R |
Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 |
Oliver Cook Matthew Rossiter Rory Gibbs Sholto Carnegie |
Iso-Britannia | 5:55:36 | QA |
2 | 5 |
Matteo Castaldo Bruno Rosetti Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Italia | 5:57:67 | QA |
3 | 3 |
Mateusz Wilangowski Mikolaj Burda Marcin Brzezinski Michal Szpakowski |
Puola | 6:03:38 | R |
4 | 2 |
Paul Jacquot Markus Kessler Joel Schürch Andrin Gulich |
sveitsiläinen | 6:04:09 | R |
5 | 4 |
Jakob Buczek Luke Gasdon Gavin Stone William Crothers |
Kanada | 6:05:47 | R |
Jokaisen uusintasarjan kaksi ensimmäistä venettä pääsevät A -finaaliin, muut B -finaaliin.
Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Mihaita Tiganescu Mugurel Vasile Semciuc Stefan Berariu Cosmin Pascari |
Romania | 6:09:72 | QA |
2 | 3 |
Jan van der Bij Boudewijn Roell Sander, Graaf Nelson Ritsema |
Alankomaat | 6:11:22 | QA |
3 | 4 |
Mateusz Wilangowski Mikolaj Burda Marcin Brzezinski Michal Szpakowski |
Puola | 6:12:52 | QB |
4 | 1 |
Jakob Buczek Luke Gasdon Gavin Stone William Crothers |
Kanada | 6:15:86 | QB |
5 | 5 |
Paul Jacquot Markus Kessler Joel Schürch Andrin Gulich |
sveitsiläinen | 6:27:80 | QB |
6 | 6 |
Lawrence Brittain Kyle Schoonbee John Smith Sandro Torrente |
Etelä-Afrikka | 6:30:34 | QB |
Sijoitus | Käytävä | Soutaja | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
3 |
Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Alxander Hill |
Australia | 5 min 42 s 76 | OB | |
1 |
Mihaita Tiganescu Mugurel Vasile Semciuc Stefan Berariu Cosmin Pascari |
Romania | 5 min 43 s 13 | ||
5 |
Matteo Castaldo Bruno Rosetti Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Italia | 5 min 43 s 60 | ||
4 | 4 |
Oliver Cook Matthew Rossiter Rory Gibbs Sholto Carnegie |
Iso-Britannia | 5 min 45 s 78 | |
5 | 2 |
Andrew Reed Anders Weiss Michael Grady Clark Dean |
Yhdysvallat | 5 min 48 s 85 | |
6 | 6 |
Jan van der Bij Boudewijn Roell Sander, Graaf Nelson Ritsema |
Alankomaat | 5 min 50 s 81 |
Sijoitus | Käytävä | Ratsastajat | Maa | Aika | Huomautuksia |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 |
Mateusz Wilangowski Mikolaj Burda Marcin Brzezinski Michal Szpakowski |
Puola | 5 min 57 s 17 | |
2 | 3 |
Jakob Buczek Luke Gasdon Gavin Stone William Crothers |
Kanada | 5 min 58 s 29 | |
3 | 4 |
Paul Jacquot Markus Kessler Joel Schürch Andrin Gulich |
sveitsiläinen | 6 min 2 s 32 | |
4 | 1 |
Lawrence Brittain Kyle Schoonbee John Smith Sandro Torrente |
Etelä-Afrikka | 6 min 9 s 85 |