Bulgaria vuoden 2012 talven nuorten olympialaisissa | |||||||||||
CIO-koodi | BUL | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Komitea | Bulgarian olympiakomitea | ||||||||||
Verkkosivusto | www.bgolympic.org | ||||||||||
Sijainti | Innsbruck | ||||||||||
Osallistuminen | 1 kpl klo Winter Nuorten olympialaiset | ||||||||||
Urheilijat | 11 kuudessa urheilulajissa | ||||||||||
Lipunkantaja | Aleksandra popova | ||||||||||
|
|||||||||||
Bulgaria nuorten talviolympialaisissa | |||||||||||
| |||||||||||
Bulgaria osallistui Nuorten olympialaiset Winter 2012 in Innsbruck kaupungissa Itävallassa 13.-22. tammikuuta 2012. Bulgarian joukkue koostui 11 urheilijasta 6 urheilulajissa.
Bulgaria pätesi miehelle ja naiselle laskettelussa.
MiesUrheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Georgi Nushev | Pujottelu | 42s 13 | 42 s 01 | 1:24:14 | 16 |
Suurpujottelu | Ei valmistunut | ||||
Super-G | 1:09:11 | 29 | |||
Yhdistetty | 1:06:78 | 39 s 50 | 1:46:28 | 19 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Aleksandra popova | Pujottelu | Ei valmistunut | |||
Suurpujottelu | 1 min 00 s 62 | 1 min 00 s 82 | 2:01:44 | 19 | |
Super-G | 1:11:92 | 25 | |||
Yhdistetty | 1:11:34 | 41s 13 | 1:52:47 | 23 |
Bulgaria on pätevä kahden miehen ja kahden naisen joukkoon.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Radi Palevski | Sprintti | 22:23 | 3 | 34 |
Takaa-ajo | 33:19 | 3 | 26 | |
Denislav Shehtanov | Sprintti | 22:49:01 | 4 | 42 |
Takaa-ajo | 36:02 8 | 9 | 39 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Mariela Georgieva | Sprintti | 21:48 0 | 5 | 40 |
Takaa-ajo | 36 min 30 s 4 | 5 | 37 | |
Daniela Kadeva | Sprintti | 21:19 | 2 | 38 |
Takaa-ajo | 37 min 26 s 1 | 5 | 42 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Daniela Kadeva Mariela Georgieva Radi Palevski Denislav Shehtanov |
Sekarele | 1 t 20 min 19 s 6 | 1 + 8 | 15 |
Mariela Georgieva Kameliya Ilieva Radi Palevski Simeon Deyanov |
Sekoitettu hiihto / ampumahiihdon viesti | 1 t 14 min 00 s 5 | 4 + 11 | 20 |
Bulgaria on pätevä miehen ja naisen.
MiesUrheilija | Testata | Lopullinen | |
---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | ||
Simeon Deyanov | 10 km miehiä | 31:35 | 19 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | |
---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | ||
Kameliya Ilieva | 5 km naisia | Ei valmistunut |
Urheilija | Testata | Pätevyys | Neljännesfinaali | Välierät | Lopullinen | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kaikki yhteensä | Sijoitus | Kaikki yhteensä | Sijoitus | Kaikki yhteensä | Sijoitus | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Simeon Deyanov | Sprint miehet | 1:46:96 | 14 Q | 1 min 50 s 9 | 3 | Ei pätevä | |||
Kameliya Ilieva | Sprint miehet | 2:16:65 | 36 | Ei pätevä |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Mariela Georgieva Kameliya Ilieva Radi Palevski Simeon Deyanov |
Sekoitettu hiihto / ampumahiihdon viesti | 1 t 14 min 00 s 5 | 4 + 11 | 20 |
Bulgaria kutsui miehen.
MiesUrheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Aleksandar Poibrenski | Yksin miehet | 41s 275 | 41s 153 | 1:22:42 | 21 |
Bulgaria kutsui miehen.
MiesUrheilija | Testata | 1 kpl hyppy | 2 e hyppy | Kaikki yhteensä | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etäisyys | Pisteet | Etäisyys | Pisteet | Pisteet | Sijoitus | ||
Deyan Funtarov | Yksittäiset miehet | 52,5 m | 63.3 | 66,0 m | 103.2 | 166,5 | 21 |
Bulgaria kutsui miehen.
MiesUrheilija | Testata | Pätevyys | Välierät | Lopullinen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | ||
Georgi mihaylov | Slopestyle-miehet | 50,25 | 65,00 | 8 Q | 47,50 | 48,25 | 13 |