Urheilu | Uima |
---|---|
Järjestäjä (t) | Tietohallintojohtaja |
Muokkaaminen | 2 ND |
Paikat) | Nankeen |
Päivämäärä | 17 -22. elokuuta 2014 |
Kokeilut | 34 |
Sivustot | Nanjingin urheilukeskuksen stadion |
Virallinen nettisivu | www.nanjing2014.org/fi |
Navigointi
Uinti tapahtumia 2014 Summer Nuorten olympialaiset pidetään Nanjing Olympic Sports Center Stadium vuonna Nanjing , Kiinassa 17 ja22. elokuuta 2014.
Kokeilut | Kulta | Hopea | Pronssi |
---|---|---|---|
Ilmainen uinti | |||
50 m |
Yu Hexin 22s 00 |
Matheus Santana 22s 43 |
Dylan Carter 22s 53 |
100 m |
Matheus Santana 48s 25 |
Yu Hexin 49s 06 |
Damian Wierling 49s 07 |
200 m |
Nicolangelo Di Fabio 1 min 48 s 45 |
Kyle Stolk 1 min 48 s 59 |
Damian Wierling 1 min 48 s 91 |
400 m |
Mykhailo Romanchuk 3 min 49 s 76 |
Marcelo Alberto Acosta 3 min 51 s 32 |
Henrik Christiansen 3:51 55 |
800 m |
Akram Ahmed 7 min 54 s 29 |
Mykhailo Romanchuk 7:56 34 |
Henrik Christiansen 7:57:07 |
Takaisin | |||
50 m |
Jevgeni Rylov 25s 09 |
Apostolos Christou 25 s 44 |
Simone Sabbioni 25s 47 |
100 m |
Evgeny Rylov Simone Sabbioni 54s 24
|
- |
Li Guangyuan 54s 56 |
200 m |
Li Guangyuan 1:56 94 |
Jevgeni Rylov 1:57:08 |
Luke Greenbank 1:59:03 |
Rintauinti | |||
50 m |
Nikola Obrovac 27 s 83 |
Carlos Claverie 27s 94 |
Anton Chupkov 28s 43 |
100 m |
Anton Chupkov 1 min 29 s 1 |
Maximilian Pilger 1:01 51 |
Carlos Claverie 1 min 1 s 56 |
200 m |
Ippei Watanabe 2 min 11 s 31 |
Carlos Claverie 2 min 11 s 74 |
Anton Chupkov 2 min 11 s 87 |
Perhonen | |||
50 m |
Li Zhuhao 23s 69 |
Dylan Carter 23s 81 |
Mathys Goosen 24s 13 |
100 m |
Li Zhuhao 52s 94 |
Aleksandr Sadovnikov 52s 97 |
Nicholas Brown 53s 18 |
200 m |
Tamás Kenderesi 1 min 55 s 95 |
Benjamin Gratz 1:57 71 |
Giacomo Carini 1 min 58 s 14 |
Neljä lyöntiä | |||
200 m |
Benjamin Gratz 2:01:08 |
Povilas Strazdas 2 2 min 32 s |
Norbert Szabo 2:47 |
Rele | |||
4 × 100 m vapaauinti |
Iso-Britannia Duncan Scott Martyn Walton Luke Greenbank Miles Munro 3 min 21 s 19 |
Italia Alessandro Bori Nicolangelo Fabio Di Giacomo Carini Simone Sabbioni 3 min 22 s 29 |
Saksa Marek Ulrich Damian Wierling Alexander Kunert Maximilian Pilger 3 min 22 s 93 |
4 × 100 m sekauinti |
Venäjä Evgeny Rylov Aleksandr Sadovnikov Anton Chupkov Filipp Shopin 3 min 38 s 02 |
Saksa Maximilian Pilger Damian Wierling Alexander Kunert Marek Ulrich 3 min 39 s 30 |
Australialainen Grayson Bell Kyle Chalmers Nicholas Brown Nic Groenewald 3:40 68 |
Kokeilut | Kulta | Hopea | Pronssi |
---|---|---|---|
Ilmainen uinti | |||
50 m |
Rozaliya Nasretdinova 24s 88 |
Ystävä Matsuo 25s 27 |
Daria Ustinova 25s 56 |
100 m |
Shen Duo 53s 84 |
Siobhan Bernadette Haughey 54s 61 |
Qiu Yuhan 54s 66 |
200 m |
Shen Duo 1:56:12 |
Qiu Yuhan 1 min 56 s 82 |
Brianna Throssell 1 min 58 s 57 |
400 m |
Hannah Moore 4:11:05 |
Sarisa Suwannachet 4 min 11 s 23 |
Kathrin Demler 4 min 11 s 25 |
800 m |
Simona Quadarella 8 min 35 s 39 |
Jimena Pérez Blanco 8:36 95 |
Joanna Evans 8:39:75 |
Takaisin | |||
50 m |
Maaike de Waard 28s 36 |
Jessica Fullalove 28s 66 |
Gabrielle Fa'amausili 28s 69 |
100 m |
Clara Smiddy 1 min 1 s 22 |
Jessica Fullalove 1 min 23 s 1 |
Bobbi Gichard 1 min 1 s 25 |
200 m |
Ambra Esposito Hannah Moore 2:10:42
|
- |
Afrikka Zamorano Sanz 2 min 11 s 94 |
Rintauinti | |||
50 m |
Rūta Meilutytė 30s 14 |
Julia Willers 31s 78 |
Anna Sztankovics 31s 84 |
100 m |
Rūta meilutytė 1 min 5 s 39 |
Hän Yun 1:07:49 |
Anastasiya Malyavina 1 min 16 s 8 |
200 m |
Anastasiya Malyavina 2 min 26 s 43 |
Yang Ji voitti 2:27:31 |
Anna Sztankovics 2 min 27 s 66 |
Perhonen | |||
50 m |
Rozaliya Nasretdinova 26s 26 |
Svenja Stoffel 26s 62 |
Nastja Govejsek 26s 70 |
100 m |
Liliana Szilagyi 57s 67 |
Zhang Yufei 57s 95 |
Brianna Throssell 59s 12 |
200 m |
Liliana Szilagyi 2 6 min 59 s |
Zhang Yufei 2 min 22 s 8 |
Brianna Throssell 2 min 9 s 65 |
Neljä lyöntiä | |||
200 m |
Nguyễn Thị Ánh Viên 2 min 12 s 66 |
Siobhan Bernadette Haughey 2 min 13 s 21 |
Meghan Pieni 2:14:01 |
Rele | |||
4 × 100 m vapaauinti |
Kiina Qiu Yuhan Hän Yun Zhang Yufei Shen Duo 3 min 41 s 19 |
Venäjä Rozaliya Nasretdinova Daria Ustinova Irina Prikhodko Daria Mullakaeva 3 min 42 s 39 |
Australia Brianna Throssell Ella Bond Amy Forrester Ami Matsuo 3 min 44 s 44 |
4 × 100 m sekauinti |
Kiina He Yun Qiu Yuhan Shen Duo Zhang Yufei 4 3 min 58 s |
Iso-Britannia Charlotte Atkinson Georgina Evans Jessica Fullalove Amelia Maughan 4 min 5 s 75 |
Australia Ella Bond Amy Forrester Ami Matsuo Brianna Throssell 4 min 6 s 38 |
Kokeilut | Kulta | Hopea | Pronssi |
---|---|---|---|
4 × 100 m vapaauinti viesti |
Kiina Li Guangyuan Qiu Yuhan Yu Hexin Shen Duo 3 min 27 s 02 |
Brasilia Luiz Altamir Natalia de Luccas Matheus Santana Giovanna 3 min 31 s 55 |
Australialainen Kyle Chalmers Ami Matsuo Brianna Throssell Nicholas Brown 3 min 31 s 76 |
Viesti 4 × 100 m sekauinti 4 |
Kiina Yu Hexin He Yun Li Zhuhao Zhang Yufei 3 min 49 s 33 |
Venäjä Evgenij Rylov Aleksandr Sadovnikov Rozaliya Nasretdinova Daria Ustinova 3 min 50 s 86 |
Australialainen Grayson Bell Kyle Chalmers Amy Forrester Brianna Throssell 3:52 45 |