Venäjä vuoden 2012 talvi-olympialaisissa | |||||||||||
CIO-koodi | RUS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Komitea | Venäjän kansallinen olympiakomitea | ||||||||||
Verkkosivusto | http://www.roc.ru/ | ||||||||||
Sijainti | Innsbruck | ||||||||||
Osallistuminen | 1 kpl klo Winter Nuorten olympialaiset | ||||||||||
Urheilijat | 67 15 urheilulajissa | ||||||||||
Lipunkantaja | Sergei Mozgov | ||||||||||
|
|||||||||||
Venäjä nuorten talviolympialaisissa | |||||||||||
| |||||||||||
Venäjän osallistui Nuorten olympialaiset Winter 2012 in Innsbruck kaupungissa Itävallassa 13.-22. tammikuuta 2012.
Mitali | Sukunimi | Urheilu | Testata | Päivämäärä |
---|---|---|---|---|
Kulta | Uliana Kaysheva | Ampumahiihto | Pursuit naiset | 16. tammikuuta |
Kulta | Anastasia sedova | Murtomaahiihto | 5 km naisia | 17. tammikuuta |
Kulta | Alexsander Seljaninov | Murtomaahiihto | 10 km miehiä | 17. tammikuuta |
Kulta |
Anna Yanovskaja Sergei Mozgov |
Taitoluistelu | Jäätanssi | 17. tammikuuta |
Kulta | Elizaveta Tuktamysheva | Taitoluistelu | Yksittäiset naiset | 17. tammikuuta |
Hopea |
Lina Fedorova Maxim Miroshkin |
Taitoluistelu | Pariskunnat | 16. tammikuuta |
Hopea | Adelina Sotnikova | Taitoluistelu | Yksittäiset naiset | 17. tammikuuta |
Hopea |
Uliana Kaysheva Anastasia Sedova Alexsander Seljaninov Ivan Galushkin |
Hiihto Ampumahiihto |
Sekoitettu hiihto / ampumahiihdon viesti | 21. tammikuuta |
Hopea | Venäjän joukkue | Jääkiekko | Miesten turnaus | 22. tammikuuta |
Pronssi | Uliana Kaysheva | Ampumahiihto | Sprint-naiset | 15. tammikuuta |
Pronssi | Feodosi Efremenkov | Taitoluistelu | Yksittäiset naiset | 16. tammikuuta |
Pronssi |
Anastasia Dolidze Vadim Ivanov |
Taitoluistelu | Pariskunnat | 16. tammikuuta |
Pronssi |
Maria Simonova Dmitri Dragun |
Taitoluistelu | Jäätanssi | 17. tammikuuta |
Pronssi | Alexsander Seljaninov | Murtomaahiihto | Sprint miehet | 19. tammikuuta |
Pronssi | Ekaterina Tkachenko | alppihiihto | Pujottelu naiset | 20. tammikuuta |
Pronssi | Vasiliy Pudushkin | Pikaluistelu | Ryhmäkäynnin miehet | 20. tammikuuta |
Venäjällä oli kaksi urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Artem Pak | Pujottelu | 44 s 70 | 41s 31 | 1:26:01 | 20 |
Suurpujottelu | 1 min 00 s 50 | 55s 59 | 1:56:09 | 12 | |
Super-G | 1:06:27 | 15 | |||
Yhdistetty | 1:06:56 | Ei valmistunut |
Urheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Ekaterina Tkachenko | Pujottelu | 42 s 39 | 39 s 23 | 1:21:62 | 3 |
Suurpujottelu | 58s 61 | 59s 41 | 1:58:02 | 7 | |
Super-G | 1:07:39 | 14 | |||
Yhdistetty | 1:05:88 | 37s 21 | 1:43:09 | 8 |
Venäjällä oli 4 urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Ivan Galushkin | Sprintti | 22:41 4 | 5 | 40 |
Takaa-ajo | 33:27:32 | 7 | 25 | |
Aleksei Kuznetcov | Sprintti | 22:14 | 4 | 25 |
Takaa-ajo | 35:22 6 | 10 | 37 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Natalya Gerbulova | Sprintti | 18:14 | 1 | 5 |
Takaa-ajo | 29:46 | 5 | 9 | |
Uliana Kaysheva | Sprintti | 18:09 | 2 | 3 |
Takaa-ajo | 26:01 3 | 0 | 1 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Uliana Kaysheva Natalya Gerbulova Aleksei Kuznetcov Ivan Galushkin |
Sekarele | Hylätty | ||
Uliana Kaysheva Anastasia Sedova Ivan Galushkin Alexander Selyaninov |
Sekoitettu hiihto / ampumahiihdon viesti | 1 t 05 min 22 s 5 | 2 + 9 | 2 |
Venäjällä oli kaksi urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Kirill Chigvinysev Ivan Tarasov |
Kahden miehen bob | 55s 00 | 54 s 95 | 1:49:95 | 8 |
Venäjällä oli 4 urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | |
---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | ||
Nikita Khabarov | 10 km miehiä | 31:31:02 | 18 |
Aleksanteri Seljaninov | 10 km miehiä | 29:28 | 1 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | |
---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | ||
Anastasia sedova | 5 km naisia | 14:18:06 | 1 |
Alisa zhambalova | 5 km naisia | 15:15 8 | 5 |
Urheilija | Testata | Pätevyys | Neljännesfinaali | Välierät | Lopullinen | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kaikki yhteensä | Sijoitus | Kaikki yhteensä | Sijoitus | Kaikki yhteensä | Sijoitus | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Nikita Khabarov | Sprint miehet | 1:43:52 | 2 Q | 1 min 51 s 9 | 5 | Ei pätevä | |||
Aleksanteri Seljaninov | Sprint miehet | 1:43:93 | 4 Q | 1 min 49 s 5 | 2 Q | 1 min 46 s 8 | 3 Q | 1 min 45 s 1 | 3 |
Anastasia sedova | Sprint-naiset | 2:01:72 | 13 Q | 2:01:05 | 3 | Epäpätevä | |||
Alisa zhambalova | Sprint-naiset | 2:03:08 | 18 Q | 2:03:03 | 4 | Epäpätevä |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|
Aika | Missed | Sijoitus | ||
Uliana Kaysheva Anastasia Sedova Ivan Galushkin Alexander Selyaninov |
Sekoitettu hiihto / ampumahiihdon viesti | 1 t 05 min 22 s 5 | 2 + 9 | 2 |
Venäjä piti joukkueen.
Tiimi
Lopullinen luokittelu 1 kpl pyöreitä
|
Ottelu 1
|
Ottelu 5
|
|
|
|
|
|
|
AT | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Kaikki yhteensä |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Michael Bruner ( SUI ) Nicole Muskatewitz ( GER ) |
1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | 7 | ||
Korey Dropkin ( USA ) Marina Verenich ( RUS ) X |
0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 3 |
B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Kaikki yhteensä |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korey Dropkin ( USA ) Marina Verenich ( RUS ) X |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | |
Yoo Min-hyeon ( KOR ) Mako Tamakuma ( JPN ) |
0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 |
Venäjällä on pätevöity 11 urheilijaa.
MiehetUrheilija (t) | Testata | PC / DO | PL / DL | Kaikki yhteensä | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Sijoitus | ||
Feodosi Efremenkov | Yksilö | 54.70 | 2 | 108,76 | 5 | 163,46 | 3 |
Urheilija (t) | Testata | PC / DO | PL / DL | Kaikki yhteensä | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Sijoitus | ||
Adelina Sotnikova | Yksilö | 59,44 | 2 | 99,64 | 3 | 159.08 | 2 |
Elizaveta Tuktamysheva | Yksilö | 61,83 | 1 | 111,27 | 1 | 173.10 | 1 |
Urheilija (t) | Testata | PC / DO | PL / DL | Kaikki yhteensä | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Sijoitus | ||
Anastasia Dolidze Vadim Ivanov |
Pariskunnat | 38,75 | 3 | 73,97 | 3 | 112,72 | 3 |
Lina Fedorova Maxim Miroshkin |
Pariskunnat | 49,32 | 2 | 84,87 | 2 | 134,19 | 2 |
Maria Simonova Dmitri Dragun |
Jäätanssi | 54.11 | 3 | 71.11 | 3 | 125,22 | 3 |
Anna Yanovskaia Sergei Mozgov |
Jäätanssi | 60,19 | 1 | 86,77 | 1 | 146.96 | 1 |
Urheilijat | Testata | Miehet | Naiset | Jäätanssi | Kaikki yhteensä | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Pisteet | Sijoitus | Pisteet | Pisteet | Sijoitus | ||
Joukkue 1 Feodosi Efremenkov ( RUS ) Tina Stuerzinger ( SUI ) Millie Paterson / Edward Carstairs ( GBR ) |
Joukkueen pokaali | 117.13 | 1 | 8 | 73,46 | 5 | 4 | 44.02 | 8 | 1 | 13 | 5 |
Joukkue 2 Yaroslav Paniot ( UKR ) Eveliina Viljanen ( FIN ) Maria Simonova / Dmitri Dragun ( RUS ) |
Joukkueen pokaali | 85.06 | 5 | 4 | 76,27 | 3 | 6 | 76.02 | 3 | 6 | 16 | 2 |
Joukkue 5 Tino Olenius ( FIN ) Myrtel Saldeen Olofsson ( SWE ) Anna Yanovskaya / Sergey Mozgov ( RUS ) |
Joukkueen pokaali | 82,50 | 6 | 3 | 64.16 | 7 | 2 | 84,55 | 1 | 8 | 13 | 6 |
Venäjällä oli kaksi urheilijaa.
Ski ristiUrheilija | Testata | Pätevyys | Neljännesfinaali | Välierät | Lopullinen | |
---|---|---|---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | Sijoitus | Sijoitus | Sijoitus | ||
Maxim Vlasenko | Ski cross miehet | 57s 88 | 7 | Peruutettu | ||
Ksenia Maksimova | Hiihtotien naiset | 1:01:82 | 8 | Peruutettu |
Venäjä on pätevä miesten joukkue.
Jonottaa
|
|
|
Legenda |
---|
Karsittu välieriin |
Clt | Tiimi | PJ | V | Varapuheenjohtaja | D. | DP | BP | EKr | Ero | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
+001, | Venäjä | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 25 | 9 | +16 | 9 |
+002, | Kanada | 4 | 2 | 1 | 1 | 0 | 20 | 7 | +13 | 8 |
+003, | Suomi | 4 | 2 | 0 | 1 | 1 | 13 | 11 | +2 | 7 |
+004, | Yhdysvallat | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 14 | 18 | –4 | 6 |
+005, | Itävalta | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 3 | 30 | –27 | 0 |
13. tammikuuta 2012 | Venäjä |
4-3 (2–1, 2–1, 0–1) |
Kanada | Tirolin Ice Arena 932 katsojaa |
Ottelulista | ||||
---|---|---|---|---|
Protapovich ( E. Tsvetkov ) - 5 min 8 s E. Tsvetkov - 11 min 56 s M. Lazarev ( I. Nikolishin ) (IN) - 18 min 58 s D. Vovchenko (I. Nikolishin) - 26 min 38 s |
1–0 1–1 2–1 3–1 3–2 4–2 4–3 |
5 min 33 s - A. Pilon ( J. Hicketts , Gardiner ) 21 min 37 s - A. Brooks ( J. Carrick ) 42 min 5 s - Gardiner (J. Hicketts) |
Tuomari : Andreas Harnebring Daniel Persson Martin Smeibidlo |
|
Sergey Korobov | Huoltajat | Keven Bouchard | ||
2 min | Rangaistukset | 4 min | ||
29 | Laukaukset | 23 |
15. tammikuuta 2012 | Suomi |
4-3 (0–2, 3–0, 1–1) |
Venäjä | Tirolin jääareena 783 katsojaa |
Ottelulista | ||||
---|---|---|---|---|
M. Honkanen (SN) - 25 min 4 s K. Kapanen ( J. Tuulola , E. Sopanen ) (SN) - 27 min 8 s W. Hopponen (K. Kapanen, M. Honkanen) (SN) - 29 min 33 s K.Kapanen - 30 min 41 s |
0–1 0–2 1–2 2–2 3–2 4–2 4–3 |
3 min 32 s - D. Sergeev (SN) 14 min 56 s - I. Nikolishin ( E. Nasybullin , M. Lazarev ) (2 SN) 35 min 31 s - I. Nikolishin (M. Lazarev, I. Svetchnikov ) |
Välimiesmenettely: Stian Halm Benjamin Hoppe Martin Smeibidlo |
|
Kaapo Kahkonen | Huoltajat | Maxim Tretyak | ||
22 min | Rangaistukset | 10 min | ||
21 | Laukaukset | 32 |
16. tammikuuta 2012 | Venäjä |
11-1 (0–1, 4–0, 7–0) |
Itävalta | Tirolin jääareena 1274 katsojaa |
Ottelulista | ||||
---|---|---|---|---|
S. Kondratyev ( D. Vovchenko , E. Tsvetkov ) - 16 min 13 s A. Svetlakov (D. Vovchenko) - 19 min 33 s I. Nikolishin ( A. Nekolenko ) - 25 min 51 s A. Protapovich ( M. Lazarev) ) (SN) - 27 min 55 s I. Zinovev (SN) - 31 min 23 s I. Svetchnikov (A. Protapovich) - 33 min 22 s I. Nikolishin (I. Zinovev) - 33 min 32 s A. Protapovich ( Lazarev, E.Orlov ) (SN) - 35 min 34 s |
0–1 1–1 2–1 3–1 4–1 5–1 6–1 7–1 8–1 9–1 10–1 11–1 |
12 min 30 s - S. Gaffal ( N. Kraus ) (SN) |
Välimiesmenettely: Andreas Harnebring Tilen Pahor Daniel Persson |
|
Sergei Koborov | Huoltajat | Thomas stroj | ||
8 minuuttia | Rangaistukset | 16 minuuttia | ||
53 | Laukaukset | 12 |
18. tammikuuta 2012 | Yhdysvallat |
1–7 (0–2, 0–3, 1–2) |
Venäjä | Tirolin jääareena 2124 katsojaa |
Ottelulista | ||||
---|---|---|---|---|
J. Fiegl ( A. MacInnis , J. Wegwerth ) - 38 min 17 s |
0–1 0–2 0–3 0–4 0–5 1–5 1–6 1–7 |
1 min 43 s - E. Orlov ( I. Svetchnikov , A. Protapovich (SN) 6 min 47 s - A. Mikulovich ( I. Nikolishin , D. Sergeev ) (SN) 16 min 24 s - S. Kondratyev ( A.) Svetlakov ) 19 min 32 s - I Svetchnikov ( M. Lazarev , A. Protapovich) (SN) 21 min 58 s - M. Lazarev (I Svetchnikov) 40 min 30 s - M. Lazarev (I Svetchnikov) 43 min 32 s - E.Nasybullin ( E.Orlov , A.Protapovich) (SN) |
Välimiesmenettely: Simon Aicher Benjamin Hoppe Daniel Persson |
|
Edwin Minney | Huoltajat | Sergey Korobov | ||
16 minuuttia | Rangaistukset | 4 min | ||
15 | Laukaukset | 30 |
20. tammikuuta | Venäjä |
5-2 (1–0, 1–0, 3–2) |
Yhdysvallat |
Tirolin jääareena 1632 katsojaa |
Ottelulista | ||||
---|---|---|---|---|
E. Orlov ( E. Nasybullin , A. Protapovich ) (SN) - 2 min 6 s I. Nikolishin ( A. Nekolenko ) - 28 min 1 s I. Zinovev ( A. Mikulovich , I. Nikolishin) - 31 min 3 s Nekolenko (Nikolishin I., D. Sergeev ) - 32 min 49 s I.Svetchnikov - 44 min 37 s |
1–0 2–0 3–0 4–0 4–1 4–2 5–2 |
40 min 6 s - J. Wegwerth ( J. Eichel ) 41 min 22 s - Eichel ( J. Glover ) (SN) |
Tuomari : Andreas Harnebring Andrei Haurylenka Daniel Persson |
|
Sergey Korobov | Huoltajat | Logan halladay | ||
14 minuuttia | Rangaistukset | 8 minuuttia | ||
16 | Laukaukset | 32 |
22. tammikuuta 2012 | Venäjä |
1-2 ( Shootout ) (1–0, 0–0, 0–1) ( Ylityöt 0–0) ( Shootout 0–1) |
Suomi |
Tirolin jääareena 3008 katsojaa |
Ottelulista | ||||
---|---|---|---|---|
I. Zinovev - 8 min 35 s M. Lazarev (säästää maalivahti) I Nikolishin (säästää maalivahti) |
1-0 1–1 |
43 min 58 s - W.Hopponen, Honkanen K.Kapanen |
Tuomari : Simon Aicher Andrei Haurylenka Daniel Persson |
|
Sergey Korobov | Huoltajat | Kaapo Kähkönen | ||
24 min | Rangaistukset | 26 min | ||
28 | Laukaukset | 25 |
Lopullinen sijoitus: 2
Venäjällä on pätevöity 6 urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Maksim Aravin | Yksin miehet | 40-luku 203 | 40-luku 148 | 1 min 20 s 351 | 13 |
Alexander Stepichev | Yksin miehet | 40-luku 111 | 40-luku 217 | 1 min 20 s 328 | 11 |
Yury Kalinin Sergey Beljajev |
Kaksinkertaiset miehet | 43s 000 | 42s 946 | 1:25 946 | 4 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Victoria demchenko | Yksinaiset naiset | 43s 006 | 40-luku 478 | 1:23:48 | 20 |
Ekaterina Katnikova | Yksinaiset naiset | 40-luku 441 | 40-luku 502 | 1:20:94 | 7 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Miehet | Naiset | Tuplaa | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Victoria Demchenko Alexander Stepichev Yury Kalinin Sergey Belyaev |
Sekajoukkueen viesti | 45s 336 | 46s 911 | 47s 434 | 2:19 681 | 4 |
Venäjällä oli yksi urheilija.
MiehetUrheilija | Testata | Mäkihyppy | Murtomaahiihto | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pisteet | Sijoitus | Viive | Hiihtoaika | Kokonaisaika | Sijoitus | ||
Roman Terekhin | Yksittäiset miehet | 85.2 | 15 | 3 min 29 | 28:56:05 | 32:25 | 14 |
Venäjällä oli kaksi urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Neljännesfinaali | Välierät | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | Aika | Sijoitus | Aika | Sijoitus | ||
Denis ayrapetyan | 500 metriä miehiä | 45s 836 | 2 Q | 45s 025 | 3 qB | 45 s 902 | 2 |
1000 metriä miestä | 1 min 47 s 810 | 3 qCD | 1:33:68 | 2 qC | Rangaistus |
Urheilija | Testata | Neljännesfinaali | Välierät | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | Aika | Sijoitus | Aika | Sijoitus | ||
Anna gamorina | 500 metriä naisia | 46s 382 | 2 Q | 1:07 177 | 4 qB | Rangaistus | |
1000 metriä naisia | 1 min 50 s 594 | 3 qCD | 1:44:64 | 1 qC | 1:38:04 | 1 |
Urheilija | Testata | Välierät | Lopullinen | ||
---|---|---|---|---|---|
Aika | Sijoitus | Aika | Sijoitus | ||
Joukkue A Suk Hee Shim ( KOR ) Yoann Martinez ( FRA ) Melanie Brantner ( AUT ) Denis Ayrapetyan ( RUS ) |
CNO: n sekarele | 4:21:66 | 2 Q | 4:26:35 | 3 |
Joukkue H Anna Gamorina ( RUS ) Hyo Jun Lim ( KOR ) Aafke Soet ( NED ) Michal Prokop ( ??? ) |
CNO: n sekarele | 4:26:02 | 2 Q | Rangaistus |
Venäjällä oli 3 urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Valeriy Myšev | Yksittäiset miehet | 58s 26 | 59s 45 | 1:57:71 | 6 |
Urheilija | Testata | Lopullinen | |||
---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus | ||
Anastasia shlapak | Yksittäiset naiset | Peruutettu | 58s 73 | 58s 73 | 4 |
Elizaveta Zubkova | Yksittäiset naiset | Peruutettu | 59s 28 | 59s 28 | 6 |
Venäjällä oli kaksi urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | 1 kpl hyppy | 2 e hyppy | Kaikki yhteensä | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etäisyys | Pisteet | Etäisyys | Pisteet | Pisteet | Sijoitus | ||
Yury Samsonov | Yksittäiset miehet | 63,5 m | 96.7 | 60,5 m | 90,0 | 186,7 | 18 |
Urheilija | Testata | 1 kpl hyppy | 2 e hyppy | Kaikki yhteensä | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Etäisyys | Pisteet | Etäisyys | Pisteet | Pisteet | Sijoitus | ||
Anastasia Veshchikova | Yksittäiset naiset | 58,0 m | 83.5 | 59,0 m | 86.4 | 169,9 | 10 |
Urheilija | Testata | 1 st kierros | 2 th kierros | Kaikki yhteensä | Sijoitus |
---|---|---|---|---|---|
Anastasia Veshchikova Roman Terekhin Yury Samsonov |
Joukkueiden kilpailu | 180,5 | 178.1 | 358,6 | 13 |
Venäjällä oli 3 urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Pätevyys | Välierät | Lopullinen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | ||
Nikita Avtaneev | Puoliputkiset miehet | 66,00 | 72,50 | 3 Q | 74,25 | 70,25 | 7 | |||
Ivan Kardonov | Puoliputkiset miehet | 54,00 | 54.50 | 9 q | 55,35 | 57,50 | 9 | Ei pätevä | ||
Slopestyle-miehet | 33,75 | 34.50 | 14 | Ei pätevä |
Urheilija | Testata | Pätevyys | Välierät | Lopullinen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | Erä 1 | Kierros 2 | Sijoitus | ||
Ekaterina Prusakova | Puoliputket naiset | Ei ole alkanut | Ei ole alkanut | - | Epäpätevä |
Venäjällä oli 4 urheilijaa.
MiehetUrheilija | Testata | Kilpailu 1 | Kilpailu 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus |
---|---|---|---|---|---|
Vasiliy Pudushkin | 500 metriä miehiä | 38 s 92 | 39 s 16 | 78-luku 08 | 4 |
1500 metriä miestä | 2:03:08 | 8 | |||
Ryhmäkäynnin miehet | 7:12 83 | 3 | |||
Mikhail kazelin | 1500 metriä miestä | 2:03:42 | 10 | ||
3000 metriä miehiä | 4:19:25 | 6 | |||
Ryhmäkäynnin miehet | 7:14:42 | 7 |
Urheilija | Testata | Kilpailu 1 | Kilpailu 2 | Kaikki yhteensä | Sijoitus |
---|---|---|---|---|---|
Marina salnikova | 500 metriä naisia | 82s 08 | 43s 34 | 125 s 42 | 15 |
1500 metriä naisia | 2:14:53 | 6 | |||
Ryhmälähtö naiset | 6:07:63 | 10 | |||
Yelizaveta Kazelina | 1500 metriä naisia | 2:02:90 | 5 | ||
3000 metriä naisia | 4:44:45 | 4 | |||
Ryhmälähtö naiset | 6:01:47 | 4 |